Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nincs meg az 1év munkaviszo...

Ha nincs meg az 1év munkaviszonyom, jár valami támogatás?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok, nézegettem a szülés várható idejét, 2017. július 2. Idén július 1-jétől van bejelentett munkaviszonyom, szóval valószínű nem lesz meg az egy év, viszont szüléskor biztosítva leszek. Otthonról dolgozok, szóval utolso percig tudok maradni. Ilyenkor valami támogatás jár, ha igen mi és mennyi ideig?

Köszönöm előre is a segítséget!


2016. nov. 2. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyes annak is jar, aki eleteben egy mp-et sem dolgozott.
2016. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyes+ csp jàr mindenképpen. És ha csak pàr nap hiànyzik megpróbàlhatsz méltànyossàgi alapon gyedet igényelni. Àltalàban megadjàk.
2016. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Méltányossági alapon tuti semmit nem kapok, nem állunk úgy. De mindegy, csak kiváncsi voltam, a lényeg, hogy a pici egészséges legyen :) CSak ilyenkor jövök rá, hogy kevesebb tanulás (2 diplomám van) és kicsit több munka jobb lett volna.
2016. nov. 2. 11:07
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Méltányossági alapon azoknak járhat a gyed, akiknek megvan a 180 nap, de nincs meg a 365. Nem kéne olyanra írni, hogy tuti nem jár amiről fogalmad sincs micsoda.

De lehet kezdeni drukkolni, hogy július 2.án szülj és máris járni fog a Csed és gyed is.

2016. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a szülés előtti két évet nézik. Mit csináltál előtte? Ha tanultál, akkor az is beleszámít.
2016. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tavaly végeztem a sulival, utána nem voltam bejelentve sajnos, most két munkahelyem van, egyik helyen be vagyok jelentve (családi vállalkozás, így utolsó napig be vagyok jelentve) a másikkal megint nem vagyok. Olvasgattam most erről a méltányosságiról, jövedelmet nem is néznek? Azért gondoltam, hogy tuti nem kapom meg, mert a havi jövedelmünk a férjemmel 700 000 körül van.
2016. nov. 2. 12:17
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha gyest kapsz, akkor sem fogtok ehen halni...
2016. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, utolsó, tényleg nem fogunk éhen halni. Csak ha jár valami, akkor utána járok.
2016. nov. 2. 19:43
 9/11 anonim ***** válasza:
De, jövedelmet néznek méltányosság megállapítása esetén. Tuti nem kapod meg 700 ezres bevételre, de megpróbálhatod.
2016. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd ha publikus lesz a dolog, utána járok.
2016. nov. 3. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!