Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás, családi...

Anyasági támogatás, családi potlék, gyes igénylését az anyukának magának kell igényelni kitölteni és postára adni a papírokat? A munkáltatonak nincs hozzá semmilyen köze ha van munkaviszonyom ha nincs?

Figyelt kérdés
Illetve most a Máktól vagy a települési járási illetéktől kell igényelni a papírokat és oda visszaküldeni?A családi potlékot minden évben meg kell igényelni januárba? Ha megigényeltem a munkáltatonak le kell adni ezzel kapcsolatban valamit hogy kapok családit valamilyen igazolást meg hogy melyik fél veszi igénybe vagy ez csak a családi adojováirásnál van?
2015. máj. 27. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Csaladihoz, anyasagihoz a védőnő adta a papírokat és én intéztem. A csed-et a munkáltató.
2015. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs hozzájuk a munkáltatónak semmi köze. Ezeket te intézed magadnak a mákkal. De egyszerűbb ha beküldöd apukát a helyi mák kirendeltségre.

A családit egyszer kell megigényelni, nem kell minden évben újra.

Amiről te beszélsz az utolsó mondatban az a családi adókedvezmény. Az munkaviszonyhoz kötött. A gyes, csp, anyasági az alanyi jogon jár.

2015. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A gyest is magadnak kell igényelned.

A gyes, családi pótlék igénylés beadható az ügyfélkapun keresztül is, ha van regisztrációd. Amúgy az összes nyomtatvány letölthető a netről.

2015. máj. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!