Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Októberben lejárt a GYET-em!...

Októberben lejárt a GYET-em! Előtte GYES-en voltam. Munkaviszonyom nincs! Január 1-től bejelentett állásom lesz. Mennyi ideig vagyok jogosult a TB-re a GYET lejárta után? Regisztráljam magam a munkaügyi központba két hónapra?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
45 napig
2016. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45 napig. Ha már tudod, hogy tutira lesz munkaviszonyod, felesleges regisztráltatnod magad a munkaügyin, azzal nem lesz biztosításod. A NAV-nál kell kérned csekket, hogy addig fizesd magadnak a TB-t.
2016. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha beregisztráltatnám magam a munkaügyi központba, akkor kapnék valamilyen segélyt?

Köszönöm!

2016. nov. 3. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem,mert nincs munkaviszonyod.
2016. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ezért mondtam, hogy felesleges. Max akkor lenne értelme, ha még kilátástalan lenne a helyzeted munka terén, mert akkor esetleg ők is kiközvetíthetnek, meg bizonyos idő után úgy tudom aktív korúak ellátást lehetne igényelni. De most nem kapnál semmit, januártól meg már lesz munkád.
2016. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod kifizetni a tb-d, akkor a helyileg illetékes önkormányzathoz menj be, és a szociális osztály, ha indokoltnak látja, akkor rászorultsági alapon jogosult leszel tb-re. De ahhoz rászorultnak kell lenni.


Ennyi időre felesleges regisztrálnod, mert attól nem lesz tb-d.

2016. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

csak egy évig voltál gyesen gyet előtt vagy végig?

ha csak 1, tehát előtte gyedet kaptál akkor jogosult vagy ellátásra, ha nem, akkor tényleg felesleges beregisztrálni mert aktivkorúakat 90 nap után kaphatsz, addigra meg dolgozni fogsz :)

2016. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Három évig voltam GYES-en, GYET előtt!
2016. nov. 3. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem jár semmi.
2016. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. nov. 4. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!