Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha ezentúl a párom lesz...

Ha ezentúl a párom lesz gyesen a lányunkkal akkor nekem hogyan kell bejelentenem a munkahelyemen a változást?

Figyelt kérdés
2016. nov. 10. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyesen? Nem Gyeden?

Visszamentél már dolgozni?

Ha igen, nem kell sehogy.

Ha nem, akkor szépen megírod hogy a fiz.nélküli szabadságot megszakítod. Őket ennyiben érinti.

2016. nov. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyedről beszélsz, akkor bejelented a melóhelyen hogy mész vissza dolgozni a gyedet meg lemondod, pàrod pedig megigényli.

A gyeshez meg semmi közük,csak azt kell bejelentened hogy mész vissza dolgozni.

(Mész vissza dolgozni: megszakìtod a fizetés nélküli szabidat, akàr fel is mondhatsz persze)


Amúgy a gyessel nem értem miért variàlnàtok, az mindenkinek ugyanannyi.

2016. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy a gyessel nem értem miért variàlnàtok, az mindenkinek ugyanannyi."


Mondjuk ha ténylegesen gyesen lesz vele, tehát otthon marad, és fizetés nélküli szabit kér, vagy eleve nincs is munkahelye, akkor érthető. De ez nem derül ki egyértelműen.

2016. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha ténylegesen gyesen lesz vele, tehát otthon marad, és fizetés nélküli szabit kér, vagy eleve nincs is munkahelye, akkor érthető. De ez nem derül ki egyértelműen.


Most ezzel jól megmagyaràztad...

Ha valóban otthon marad akkor is kérhet fizetés nélkülit csalàdi ok miatt pl, és megspórolnak egy lemondàs- igénylést.

Ha munkanélküli akkor kaphat fht- t, de amìg gyesen lesz nem. A tb- t meg fizetheti az önkormànyzat ràszorultsàg miatt.

Szóval minek is variàlni vele?

2016. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen, jól megmagyaráztam. Amiket te felhoztál, azok mind csak körülményesebbek.
2016. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Jajj de okos vagy. Meséld màr el mi a körülményesebb???


Melóban fizetés nélküli szabit kérni

VAGY

Melóban fizetés nélküli szabit kérni,anyukànak kormànyablakba menni lemondani a gyest aztàn apukànak bemenni és igényelni.


Beadni a kérelmet fht- re és a tb jàrulék fizetési kérelmet

Vagy

Gyest anyukànak lemondani, apukànak igényelni és apukànak bemenni a munkanélkülibe, hogy gyesen lesz és nem munkanélküli, plusz a tb- fele is jelezni ezt, hogy emiatt nem fizeti maga utàn.


Most làtom a felsorolàsból, hogy igazad van. Ja, nem is!!!!

2016. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kb ez olyan mintha a csalàdi pótlékot igényelné apuka... Nincs értelme.
2016. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Minden attól függ mi van éppen. A gyest lemondani a másiknak újra megigényelni nem egy nagy dolog. Nekem kb. 10 percet vett igénybe.

És ha tényleg otthon akar maradni, tehát fizetés nélküli szabin, akkor így sokkal tisztább.

A munkanélküli dolgokkal valóban nem vagyok tisztában, hogy működnek, szerencsére nem volt még benne tapasztalatom.

Csak én azt nem tudom, hogy mégis ki a frászkarikának érzed magad, hogy játszod itt a mindentudó nagymenőt.

Mindegy, érezd így jól magad!

2016. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg igaza van #5-nek. Amiket te felsoroltál nem kevésbé körülményes. Pláne ha esetleg nem tervezi hosszú távra a munkanélküliséget. Bejelentkezni munkanélkülibe, elintézni mindent, fht, Tb, egyebek, még több idő mint gyes lemondás-igénylés. Ha munkába áll, akkor intézhet el mindent, mondhat le, gyes esetén meg nem kell csinálnia semmit.

Az egyedüli előnye lenne az fht igénylés, de az is akkor ha tényleg hosszabb távú a munkanélküliség, eleve 3 hónap után kapható.

2016. nov. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

"Ha valóban otthon marad akkor is kérhet fizetés nélkülit csalàdi ok miatt pl, és megspórolnak egy lemondàs- igénylést. "


Jah igen, egy lemondás-igénylést megspórolnak, csak éppen akkor fizetheti maga után a TB-t, mert úgy szünetel biztosítása. Marhára megéri a havi 7000 Ft-ot, hogy nem kell átíratni a gyest... Te Nagyokos!

2016. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!