Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény utólagos...

Családi adókedvezmény utólagosan megkaphato?

Figyelt kérdés
Augusztus végén töltöttem be a 91.napot. A párom akkor külföldön dolgozott, szeptemberben jött haza. Itthon is van bejelentett munkahelye. Szeretnénk igénybe venni a családi adokedvezmenyt. A nőgyógyásztol várunk a papírra, aki mindeddig elfelejtette elintézni. Azt mondta hogy utólagosan vissza kapjuk a 91. napig. Viszont én úgy tudom hogy csak onnantól kapjuk amikor beviszi a munkahelyere a papírt. Házasok vagyunk. Most akkor hogy is van ez pontosan? Van rá esély hogy vissza kapjuk ennek a kimaradt pár hónapnak az összegét? (nem biztos hogy a megfelelő kategóriába írtam, de telefonról ezt találtam ami közel álló hozzá)

2016. nov. 13. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Igen.Onnantól kapjátok,ha a munkahelyen intéztétek.De a jövő évi adóbevalláskor visszaigényelhetitek amit most nem kaptok meg az igazoláson lévő dátumig.
2016. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
A nyilatkozaton megjelölt időponttól kell figyelembe vennie a munkáltatónak, ráírhatod az augusztust, de nem köteles attól kezdve megadni. Én meg szoktam csinálni visszamenőleg, nem akkor meló az önellenőrzés, hogy ne férjen bele. HA nem adja meg visszamenőleg, akkor bvallásban érvényesítheted.
2016. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És az egyszeri támogatás a szülés után (azt hiszem 60ezer körül van) az hol / hogy vehető igénybe?
2016. nov. 13. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!