Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerekek után járó szabadság...

Gyerekek után járó szabadság utólag?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg innen, hogy mind a két szülőnek jár már jó ideje a gyerekek után járó szabadság, de velem aláirattak tavaly belépéskor egy papírt, hogy nem én veszem igénybe, hanem a férjem. Ezt utólag én vissza tudom kérni?
2016. nov. 29. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2016. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az szerintem az adójóváírás lehetett.
2016. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az idei évre járót tudod kérni, a tavalyit nem.


2, adójóváírás évek óta nincs.

2016. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

A családi adókedvezmény az, amire a kérdező gondol, azt kell aláírni, hogy ki veszi igénybe, te vagy a férjed.

Ha aktív dolgozók vagytok akkor mindkettőtöknek jár a gyerekek utáni szabi minden évben.

Könnyen ki tudod számolni te is h hány szabi jár neked egy évben.

2016. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha aktív dolgozók vagytok akkor mindkettőtöknek jár a gyerekek utáni szabi minden évben. "


Jó is volna, hiába vagyok aktív dolgozó, mégsem jár, csak azért, mert közfoglalkoztatottként dolgozom.

2016. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Basszus, ne nézzetek már hülyének. Mondom a gyerekek után járó szabadság jár már mind a kettőnknek, meg is néztem a törvényben. Tényleg így van: férjemnek is plusz hét nap, nekem is.
2016. nov. 29. 14:39
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
nem is mondta senki, hogy nem jár, mert nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy utólag kérheted-e... idénre igen, tavalyra nem.
2016. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta hogy nem jár.

Igen, jár. Azt meg netes kalkulátorral meg tudod nézni h neked az éves szabidban bele van-e számolva a gyerekszabadság vagy nincs.

Ha az idei nincs, még kérheted.

2016. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Erre lettem pipa:

"családi adókedvezmény az, amire a kérdező gondol"


Utána fogok járni, de a tavalyit nagyon sajnálom, mert mégiscsak egy hétről van szó. Nem is értem, hogy egy munkaügyes hogy nincs ezzel tisztában?

2016. nov. 29. 15:44
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert a családi adókedvezményről kell nyilatkozni ilyet hogy apa vagy apa kéri-e.

Szabadságról nem nyilatkozhatsz olyat hogy nem kéred.

A gyerekek utáni szabadságról kell kitölteni egy papírt minden évben, de olyat nem tölthetsz ki szabadságról hogy nem kéred hanem a férjed igen.

2016. nov. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!