Kiskorukent mit kapok a gyerekem utan?

Figyelt kérdés

E/1-be tettem fel a kerdest, de nincs gyerekem,de igy egyszerubb megfogalmazni a kerdesem!:D

Szoval.. Ha kiskorukent esnek teherbe pl 17evesen,akkor mit kapnek a gyerekem utan? Mivel ugye gimibe jarok,nincs munkam,stb..

Illetve egy nagykoru, dolgozo no mit kap egy gyerek utan?

Megegyszer: NINCS gyerekem,szimpla kivancsisag.



#baba #GYED #kiskorú #GYES #mit kapok baba utan
2016. dec. 1. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

14 év alatt kiskorú vagy, 14-18 év között fiatalkorú, 18-21 év között fiatal felnőtt.

Különben semmit nem kapsz, csak családi pótlékot.

2016. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Érteem. Köszönöm!
2016. dec. 1. 22:59
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Osztalytarsam terhes. Csaladit es gyest fog kapni mivel van tb-je ! Edesanyja mondta az enyèmnek
2016. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Első jól írta a kormeghatározást, DE! 18 éves korod alatt nem lehetsz te a gyámja a gyerekednek. Kell egy nagykorú személy, ez általában valamelyik nagyszülő szokott lenni. Ilyenkor a juttatás attól függ hogy ő dolgozik/dolgozott e. Ha nem, akkor GYES-t fog kapni, ha igen, akkor GYED. Te csak abban az esetben kaphatod helyette a GYES-t, ha nem éltek egy háztartásban a gyerek gyámjával.
2016. dec. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
igen ugyanugy gyest és családit mint egy felnőtt anyuka,semmiképp ne ess teherbe,ez nem olyan mint egy diákmunka,ott kell hagynod a gimit vagy anyukádnak kell gyesre menni babával,neki is teher lesz..és elég kapcsolatromboló a baba nagyon fiatal pároknál,2 órákat aluttam olvasni se láttam zombiként éltem,nemhogy tanulni tudtam volna babától..én is korán szerette volna gyereket de ezek miatt kitartottam.és csak előnye van.vanérettségim,szakmáim,párkapcsolatom stabil,szüleinktől külön vagyunk.
2016. dec. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorukent semmit. A gyerek gyamja kapja az ellátásokat.

Nagykorú, de nem dolgozó anyaként gyes és csaladipotlek.

Megfelelő munkaviszony esetén terhesség alatt, ha nem tud dolgozni tappenz, később előbb csed, majd gyed, a gyerek 2 és 3 éves kora között gyes. Mindegyik mellé csaladipotlek is jár.

2016. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3!

Rosszul mondta. Semmit nem fog kapni, mivel kiskorú. A gyerek gyamja fogja kapni, ráadásul a világon semmi köze hozzá a tbnek, pláne hogy 18 éves korig a gyerek államilag biztosított, így kizárólag, hogy ne legyen tbje

2016. dec. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Én legjobb barátnőm 17éves.Nem lehet a baba gyámja,anyukája lett az.De,anyasági támogatást és gyest plusz családit is ő kapja nem az anyukája...
2016. dec. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kizárólag, utolsó. Kiskorukent semmit nem kap. A gyerek gymaja kapja az ellátásokat. Gondolj már bele : a nagymama felelős a gyerekert, annak ellátásért, nem a 17 éves anyuka, neki nem jár semmi pénz a gyerek után.
2016. dec. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as mit jelent az hogy ő kapja? Láttál hivatalos papírt amin az ő neve szerepel mint jogosult? Vagy csak abból gondolod hogy ő kapja, mert az anyja neki adja utólag kézbe?

Ő csak és kizárólag akkor kaphatja ezeket, ha nem élnek egy háztartásban a gyerek gyámjával. Utána kéne nézni mielőtt hülyeséget beszélsz.

2016. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!