Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen estekbe jár asszony...

Zénó Brazil kérdése:

Milyen estekbe jár asszony tartás egy nőnek? Nekem gyerekem született egy olyan nőtől aki nem volt se feleségem se közös lakcím se semmi .

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy járna neki.. inkább gyerektartás az ami biztosan jár!
2016. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

asszonytartás annak a nőnek jár aki azért nem dolgozott, mert ebben egyeztek meg a férfival.

nem tudom a hivatalos megfogalmazást. de az a lényeg, hogy azért volt háztartásbeli, mert a férfi is úgy szerette volna :)

egyébként magyaroroszágon nem nagyon van asszonytartás, borzasztóan ritka és nagyon nagyon hosszú házasság után ítélik meg, ergo amiből már tényleg nem tud a nő visszatérni a munkaerő piacra.

2016. jún. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a második írja. Viszont gyerektartas az mindenképpen járni fog
2016. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyermekednek jár a gyerektartás, de az anyjának nem fognak megítélni plusz asszonytartást. Főként olyan esetben, amikor nem éltetek együtt.


OFF: Emlékszem egy régebbi kérdésedre, amikor még bizonytalan voltál, hogy a tiéd-e a gyermek. Ezek szerint igen?

2016. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Asszonytartás annak jár, aki válás után öhibáján kívül képtelen az ön fenntartásra (vagy ő maga beteg, ami miatt munkaképtelen, vagy beteg gyermeket gondoz az otthonában, ami meltett nem tud munkát vállalni).


ptk 4:29-4:33 szabályozza

2016. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy en pl olvastam egy olyan esetet is, amikor egy anyanak azert iteltek meg, mert sulyosan serult ikergyerekekkel maradt egyedul. Tehat keptelen volt dolgozni. Ez a lenyeg, hogy nem dolgozik, mert nem tud. Pl, ha mozgaskorlatozott es meg magat se tudja ellatni, akkor is megitelhetik. Vagy amit az elottem levok is irnak, ha a no nem dolgozott mar 40 eve, mert igy beszeltek meg, akkor ertelemszeruen egy 60 ev koruli nonek munkatapasztalat hianyaban nem sok eselye van elhelyezkedni. Ez tenyleg nagyon ritkan fordul elo Magyarorszagon
2016. jún. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!