Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felülvizsgáltathatom a GYED...

Felülvizsgáltathatom a GYED EXTRA összegét?

Figyelt kérdés
Az történt hogy, először a hivataltól kaptam a GYED EXTRÁT aztán közben a munkahelyem TB kifizetőhely lett és már tőlük kapom. Ez 75.000ft havonta. Viszont van egy munkatársam aki már a cégtől igényelte meg és ő a maximumot kapja, ami kb a duplája. Az lenne a kérdésem hogy van rá lehetőségem hogy, felülvizsgálják és esetleg én is annyit kapjak. Mert azért mégsem mindegy hogy 150.000ft. Vagy csak 75. Előre is köszi a válaszokat.

2016. dec. 13. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A gyed összege a korábbi fizetésedtől függ. A gyed extra pedig azt jelenti, hogy dolgozhatsz a gyed mellett a gyerek fél éves korától.
2016. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Mindössze annyi a kérdés hogy lehet-e felülvizsgáltatni az összegét a GYED EXTRA-nak. Nem keresek kevesebbet mint a munkatársam aki a maximumot kapja. Csak én először kormányhivataltól igényeltem meg ők megállapítottak egy összeget és azt átvette a munkahelyem mikor TB kifizetőhely lett, de nem változtattak az összegen amit a kormányhivatal állapított meg. A munkatársam pedig már a cégtől igényelte és nála a maximumot állapítottàk meg pedig ugyanannyit keresünk.
2016. dec. 13. 07:54
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

A kollégád valószínűleg többet keresett szülés előtt, mint te és ezért kap magasabb juttatást.

Az, hogy most egyformán kerestek, az nem változtat a gyed összegén.

Az sem számít, hogy ki hol igényelte meg, mert szabályok szerint számítják ki a gyed összegét.

2016. dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Jól írják előttem, bizony.

A gyed összege a szülés előtti jövedelemtől függ. Meg esetleg azért kaphat többet, mert több gyerek után vesz igénybe adókedvezményt. Mert a max gyed nem 150.000 ft.


És teljesen mindegy, ki utalja, a szabályok szerint van megállapítva. Amúgy a kolléganődnek is ugyanúgy az OEP fizet, csak a munkáltatón keresztül.

2016. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na miután le lettem pontozva, akkor a kérdésre a válasz:

Nem, nem vizsgálják felül. Hiszen az igényléskor elbírálták és a határozatban benne van, hogy x összeget kapsz y időpontig.

2016. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat. :)
2016. dec. 13. 09:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet felülvizsgáltatni, de te már kicsúsztál a határidőből, amikor megállapítottak anno, akkor lehetett volna kérni ha azzal nem értesz egyet.
2016. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki maximumot kap, annak évente hivatalból, a minimálbér-emelés miatt felülvizsgáljuk.
2016. dec. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha leírod a fizetésed, gyerek születési dátumát. Mikortól igényelted a CSED-et először, stb. Akkor kiszámolom Neked :)
2017. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!