Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy fizetik az utolsó havi...

Hogy fizetik az utolsó havi GYES-t?

Figyelt kérdés

Kicsit most össze vagyok zavarodva, hogy hogyan működik a gyakorlatban a GYES kifizetése.

-Az adott havi kifizetés az előző havi GYES utólag, vagy a következő havi előre?

-Hónapra állapítják meg, vagy napokra? Tehát ha a gyermek a hónap közepén tölti be azt az életkort, ameddig jár a GYES, akkor tört hónapra fizetnek?


Konkrét eset: gyermekem január közepén tölti be a 10. életévét (fogyatékkal élő, tehát 10 éves koráig jár a GYES). Jól sejtem, hogy akkor a december végi kifizetéssel még fizetnek fél havit?


2016. dec. 16. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Utólag fizetik, és tört havit utoljára.

Fiam április közepén töltötte a 3-at, május elején utaltak kb félhavit.


Nem jól sejted. December végén teljes havit fizetnek, és február elején törthavit kapsz majd, az lesz az utólsó.

2016. dec. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
ahogy az első írta... a decemberit jövőhéten utalják, a januárit ami neked fél havi lesz és az utolsó azt február elején fogják.
2016. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! Mondtam, hogy össze vagyok zavarodva e téren, de akkor így most tiszta. Köszi még egyszer.
2016. dec. 16. 14:15
 4/5 A kérdező kommentje:
2. nem tudom, ki pontozott le, én mindenkinek zöldet nyomtam... :(
2016. dec. 16. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok pontoztak le akik még nem tudják,hogy jövőhét kedden fogják utalni a csp-t és a gyest...a következő utalás meg csak februárba lesz
2016. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!