Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hamarosan kisbabánk lesz. Az...

Hamarosan kisbabánk lesz. Az utolsó hónapokban (3-4 hónapra) táppénzre szeretnék menni. Van ennek hatása később a GYED-re?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy a táppénz ugye a fizunak mindössze 60%-a, elég kevés, viszont a GYED a fizunak már a 70%-a! Ilyenkor ugye nem úgy számítják, hogy a táppénzes 60%-al csökkentett fizunak veszik a GYED-es 70%-ot??? Remélem, hogy az alap fizetésem nézik, és annak kapom a 70%-t. 8 éve aktív dolgozó vagyok, sosem voltam táppénzen, úgy érzem megérdemlem...

2016. dec. 15. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

Mi az indok ?

A tappenzcsalashoz jo indok kell.

Egyebkent az utolso honap az nalad 3-4 honap ?

2016. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A táppénzes időszakot nem számolják bele. Ne aggódj! A csed, majd gyed a bruttó bérből lesz számolva.
2016. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Bírom, mikor a végtelenül ostoba szemétládák letáppénzcsalásozzák a szerencsétlen kismamát, akiről az égvilágon semmit sem tudnak.


Kérdező: nincs semmi hatása, a csedbe és gyedbe nem számolják bele a táppénzes időszakot. Jó hír: a járulékvonzata a csednek és gyednek nagyon jó, többet fogsz kapni, mint hinnéd! :)

Boldog karácsonyt és boldog babavárást.

2016. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló! Látom a szövegértelmezéssel vannak problémáid!!! NEM KICSIT! Ki írta, hogy csak az utolsó hónapra gondolok? HÓNAPOKRA kedveském, olvass figyelmesebben...:) Indok? Mondjuk veszélyeztetett terhesség! Hallottál már róla?

Táppenzes csalás? Kicsit el vagy te tévedve drága, nem kicsit!!! Teljesen szabályosan orvos által kiírt jogos táppénz! Az első hónapoktól kezdve ezt akarta a kezelő nőgyógyászom, csak én dolgozni szerettem volna...

A másik hozzászólónak nagyon szépen köszönöm. Megnyugodtam! :)



A táppénzes időszakot nem számolják bele. Ne aggódj! A csed, majd gyed a bruttó bérből lesz számolva.

2016. dec. 15. 10:14
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó kedves hozzászólót! Így van, ahogy írtad, alaptalanul ossza itt az észt...

Aranyos vagy nagyon, Nektek is Boldog Karácsonyt kívánok!

2016. dec. 15. 10:17
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem volt alaptalan, te fogalmaztál rosszul.

Nem azt írtad, hogy táppénzre fognak venni, hanem hogy te szeretnéd.


Ezért gondolta az 1-es, hogy a te kényelmed miatt, te döntötted el, hogy majd táppénzre mész. Nem írtad, hogy már az elejétől arra akartak venni (csak később).

Mert sajnos manapság tényleg sok a táppénzcsaló kismama, aki a saját kényelme miatt íratja ki magát indokolatlanul.


A kérdésedre a válasz: ellátásból nem számolnak ellátást. Tehát a táppénzes időszakot simán átugorják, és a tényleges bérből számolnak majd.

2016. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Aki itt írja hogy a kismama a saját kényelméből íratja ki magat gondolom még sosem volt terhes.Első két terhességem problémamentes volt most harmadjara van minden hányás ájuldozás stb.És igen nem dolgozom már mert nem tudnám normálisan ellátni a munkámat.De az ilyen idiótáknak mint akik itt írogatnak ezt valószínűleg nem fogja fel a csökött agyuk.
2016. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Kedves 7-es, képzeld, voltam terhes. Én jól voltam, dolgoztam végig vendéglátásban.

Amint írod, te nem voltál jól. Akkor jogos ha otthon maradsz.


De hidd el, sokan tényleg kényelemből íratják ki magukat, ok nélkül.

6-os voltam.

2016. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

a kérdés megválaszolásában egyáltalán nem releváns, hogy MIÉRT megy táppénzre, semmi közötök hozzá.


Másrészt inkább fizessék a táppénzét annak a kismamának az én adómból, aki dolgozik, mint a 4. gyerek után is a gyest meg családit olyannak, aki életében egy napot sem dolgozott!!!!

2016. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ezt hívják szőrszál hasogatásnak, vagy keressünk inkább a kákán is azt a bizonyos csomót? ...:)

Komolyra fordítva a szót, nem tudom kedves hozzászólók ki hogy van vele, de a mai szegény világban, mikor az emberek többsége máról-holnapra él, pusztán kényelmi okokból (ahogy valaki írta) gondol egyet és nem dolgozik, inkább a táppénzt választja a majdnem fele annyi fizetésért... - Roppant nevetséges számomra az ilyet feltételezők agyműködése - csak sajnálni tudom az illetőt :))))

2016. dec. 15. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!