Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti megkaptátok már a NAV-tól...

Ti megkaptátok már a NAV-tól kiskorú gyereketek adókártyáját?

Figyelt kérdés

Állítólag a NAV mindenkinek ki fogja küldeni, illetve elvileg kiküldte hivatalból minden kiskorú gyerek adókártyáját, aki 2016. december 31-ig nem tölti be a 18. évét. Vagy valahogy így.

Az én gyerekem 9 éves.

Én nem kaptam adókártyát neki eddig még.

Januártól a családi adókedvezményt már csak ennek a számnak a feltüntetésével lehet igényelni. Eddig elég volt a Taj szám.

Várjak még vagy intézkedjek inkább? Félek kicsúszok az időből.


2016. dec. 28. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Adókártya hiányában is lehet,lakcimkártyával.

A nagyobbnak,4éves,3éve jött meg. A picinek ,3hos lesz,még nem jött. De mikor a babakötvényt nyittattam,ott látták a rendszerbe neki,hogy mi.

2016. dec. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom 11 éves,november végén kaptuk meg neki.Fiam viszont annyi mint a tied 9 éves,neki nem küldtek mert születéskor nekik generáltak egyet. 2-3 hetes baba volt mikor küldték de nem kártya formában.Szerintem intézkedj ,jelezd hogy nincs 😊
2016. dec. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi sem kaptuk meg. Idén még e nélkül is járt az adókedvezmény, de jövőre már kell hozzá.

Így én is megpróbálom intézni.

Egyébként 9 éves.

2016. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nonina válasza:
Csak be kell menni a legközelebbi NAV- hoz és igényelni kártyaformában. Teljesen dijtalan.
2017. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk mindháromnál megküldték születés után nem sokkal a babakötvény megnyitásáról szóló papírt. Ez tartalmazza az adóazonosító jelet is.


Egyébként a 2012-ben született lányomnak féléves korában kiküldték kártyaformában is, illetve a tavaly októberben született lányom tegnap kapta meg. (papír szerint dec. 12-én kelt)

A 9 éves fianak viszont mi igényeltük meg anno 2 éve a családi gazdálkodás miatt.

2017. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én voltam a NAV-nál azt mondták, hogy az adókártyát a 2007 és 2008-ban születetteknek nem küldik ki automatikusan.

Nekünk is azt mondta a hölgy, hogy amikor kaptuk a levelet a Babakötvényről abban benne volt az adóazonosító jele a gyereknek. Csak hát én azt úgy elraktam, hogy csak na. (én nem hoztam el a kincstártól)

Úgyhogy lényeg, hogy jól tettem, hogy bementem és nem vártam, hogy kiküldjék automatikusan mint ahogy a hírekben volt.

Csak azért írom le hogyha valaki esetleg még ilyen cipőben jár akkor ne várjon, intézkedjen.

Hátha jól jön még ez az info valakinek.

2017. jan. 16. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!