Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 14 honapos a lanyom.16 hetes...

14 honapos a lanyom.16 hetes ikerterhes a felesegem. Nalunk hogyan fog alakulni a gyet gyed gyes csaladi stb? A 14 honapos lanyom adhatom bolcsibe ugy hogy ne veszitsunk el semmit?

Figyelt kérdés
A felesegem korhazban van es fekudnie kell vegig majd de a bolcsibe nem akarjak bevenni plusz az Oep nem tudja hogy mennyi gyet gyed gyes stb lesz nekunk igy inkabb itt kerdezek. Most a gyed 82400 havonta. Koszi a segitseget

2017. jan. 26. 22:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

hogy hogy az oep nem tudja? mi hiába írunk itt bármit, az oep a főatyaúristen gyed folyósításban!


én úgy olvasom a gyed extra keretein belül, hogy ha bőlcsödébe jár a gyerek és anyuka nem dolgozik akkor csak gyes folyósítható neki. d olyanról nincs szó vagy nem találom, hogy kórházban van az anya. mindnesetre ha minden kötél szakad, te is elmehetsz gyedre a kicsivel. holnap hívd újra az oepet

2017. jan. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy gyet természetesen nm jár nektek még 3,5 évig :)
2017. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tenyleg nem tudjak... egyszer azt mondjak hogy ketszeres egyszer meg azt hogy harom majd egyszer azt hogy mehet bolcsibe egyszer meg hogy nem akkor most mi van ?


Ha az anya veszelyeztetett terhes lesz a gyerekkel miert nem veszik be a gyereket?


Mi nem jar 3es fel eves koraig? Koszi a valaszt egyebkent :)

2017. jan. 27. 00:45
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
A nagyobbikkal jár tovább a gyed, majd gyes. A kicsik után, ha még mindig jogosult rá, egy gyed jár, az ikrek 3éves koráig, utána dupla gyes iskolába menésükig, vagy, ha gyedre nem jogosult (megszűnik a munkaviszonya stb.), akkor születésüktől dupla gyes.
2017. jan. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a bölcsiben is, hogy ők tudnak e segíteni.
2017. jan. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

gyet nem jár nektek, fent írod, arra írtam. az 3 gyerekeseknek jár a kicsi 3 éves korától 8 éves koráig. de igaza van a 4. válaszolónak, ti nyilván a gyet helyett a dupla gyest fogjátok majd kérni.


2-3 gyed már miért járna veszélyeztetett terhességnél??? gyed a már megszületett gyerekre, gyerekekre jár a csed időszaka letelte után.

nem is értem, miért akartok most gyedet a 16 hetes magzatokra?


közben megtaláltam, ha kórházba kerül a feleséged és a kicsit bölcsibe adjátok akkor l kell mondani a gyedről. tehát míg az ikrek meg nem születnek, nem kap gyedet, gyedet sem


[link]


itt pontosan lejírja miért nem jár

2017. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


Nyilvan ugy ertem mikor mar megszulettek a babak is.

Nonszensz egyebkent hogy nem tudunk mit tenni.... a munkaltato ha jo fej akkor gyed extra majd tappenz es ugy a bolcsi de felek megkerdezni is nehogy kirugjak mar most... vagy O most vedett?

A csaladi adokedvezmennyel is azok jarnak jol akik tehetosek most erdeklodtem meg. Annyira nyomja a kormany a vallalj gyereket kampanyt kozben csak maguk kozott osztjak szet a penzt. Undorito.


Az ikrek ráadásul egy gyereknek szamitanak.... ezt sem ertem... ugy szr ez az Orszag ahogy van. Nemetben a csaladi 70 ezer.... vicc komolyan ami itt megy :(

2017. jan. 27. 11:59
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
No, azért ne mondd nekem, hogy két gyedből meg a te béredből nem vonnak összesen havi 99.000Ft adót és járulékot?! ezt most mindet visszakapjátok minden hónapban. ingyenes lesz az étkezés a gyerekeknek bölcsiben, oviban, utána is fél áron.mi ebben az undorító? egy gyed jár az ikrekre, igen, de ha kiszámolod, hogy utána 7éves korukig kapjátok még a dupla gyest, nem csak 3-ig, és lehet mellette teljes munkaidőben dolgozni is, nem úgy mint gyetnél, akkor bőven visszakapjátok azt, amit a gyeddel elvesztettetek. Ráadásul vehettek új házat, vagy bővíthettek. szerintem bőven sok, amivel a kormány támogatja a családokat. NEkünk is van 4, a legkisebbek ikrek, de eszembe nem jutna azon fröcsögni, mennyire kiszúrtak velünk, hogy ketten jöttek egyszerre. Ha meg Németország jobban tetszik, lehet költözni.
2017. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
védett,de be kell jelentenie a munkáltatójánál,illetve ha 1 nappra megszakítja a fizetésnelkulijet a munkaltatoja koteles visszavennie, rogton tappenz es ennyi(esetleg utana nem fogjak szivesen visszavarni,de ha jofej a fonok,akkor meg lehet vele beszel ni nirmalisan hatha)
2017. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyaltalan nem frocsogok. De kepzeld akkor kapsz 99 ezret vissza ha a brutto osszesen 660 ezer.

Mellesleg a vilag legnagyobb ajandeka a gyerek de ha jobban megnezed akkor keveseket jelentenek be korrekten pl erre alapozni nem lehet hazat nem veszek nem akarok hitelt. Minden olyan dologrol lemondtunk ami luxus pl a kocsi is. Lesz egy szaladgalos ezer eves valami ha menni kell nagybevasarolni konnyebb legyen de az is elvinne kb 30 ezret.

Nekem az a fo celom hogy mindene meglegyen a gyerekeknek de sok olyan tamogatas van amit a felsobb kategoria vehet igenybe.

Az iker babak ketten vannak az is erthetetlen miert veszik egynek. Akkor egy bodyba tegyem oket? Szerencse hogy ok is csajszik :D

A lenyeg hogy nem mehet bolcsibe a nagy :(

A munkaltato mar az elso napjatol kirugna a tappenz akatt pedig nem vedett hiaba terhes :(

2017. jan. 28. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!