Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apai gyed extra? Mikor lehet...

Apai gyed extra? Mikor lehet igénybe venni?

Figyelt kérdés
passzív gyeden vagyok jelenleg otthon az 1 éves fiammal, aki decemberben tölti a kettőt, Jelenleg a másik babát várjuk júliusra. A passzív gyedem nagyon kevés, így szeretnénk, hogy a férjem vegye igénybe a gyed extrát. Ha a másik gyerek megszületik igényelheti a férjem a gyed extrát ő rá is? Akkor is, ha én a második gyerekre nem lettem volna egyébként jogosult gyedre? Igényelhet apa két gyed extrát munka mellett, majd később úgy oldanánk meg, hogy az első gyermek két éves kora után én venném igénybe a gyest, a második gyerek után a gyed extrát a férjem. Lehetséges-e ez így?
2017. jan. 27. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Több ponton is bukik a dolog.Csak egy szülő veheti igénybe az ellátásákot,tehát nincs olyan,hogy az egyikre te,a másikra ő.Az apa csak a gyermek fél éves korától mehet gyedre,előbb nem.
2017. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy gyed extrát nem lehet igénybe venni, ugyanis több összetevője van. Gyedet igényel munka mellett.

Kérheti az apa a gyedet, de csak a csed időszak (168 nap) után, szóval kb. fél éves kortól. Viszont egyidőben csak egyikőtök vehet igénybe ilyen ellátást. Szóval vagy te mind a kettőre, vagy apa. Olyan nincs, hogy te gyesen az egyikkel ő meg gyeden a másikkal.

2017. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!