Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyerek esetében miből...

Második gyerek esetében miből számolják a GYEST?

Figyelt kérdés

Első baba esetén az elmúlt időszak átlag keresetét nézik, ugye, de mi van a második baba esetén, ha nem megyek vissza dolgozni a kettő közt?

Br 380-at keresek most egy éve, előtte br 200at kaptam, folyamatosan biztosított vagyok 6 éve.

A második gyerek esetén is a 400at veszik alapul?


2016. máj. 30. 08:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat 380al kezdtem próbaidőn, majd 400at kaptam.
2016. máj. 30. 08:31
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem. Ha nem mész vissza dolgozni a kettő között, akkor hogyan dolgozol most egy éve?

Vagy úgy értetted, hogy még nincs egy gyerek se, csak ha belekezdetek, akkor egymás után akartok kettőt? Ebben az esetben ugyan azt kapod a másodikra is, amit az elsőre. Illetve ilyen hatalmas fizetés esetén a maximum GYED-et kapod, ami idő közben változhat, tehát valószínűleg a másodikra már kicsivel többet fogsz kapni. (Hacsak addig át nem variálják az egész rendszert.)

2016. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elsőt várom, de úgy tervezzük hogy itthon maradok, nem megyek vissza, csak a második után.
2016. máj. 30. 08:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor úgy van a jelenlegi jogszabályok alapján, ahogy írtam. A GYED maximum összege pedig az aktuális minimálbér kétszeresének 70%-a, tehát ha a második gyerek érkezésére már emelkedik a minimálbér, akkor te is többet fogsz rá kapni. Illetve mindkét gyerekre párhuzamosan kapod azt a pénzt, ami egyenként is járna, magyarul tényleg jöhetnek egymás után ahogy nektek jólesik.
2016. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Második gyerek esetében miből számolják a GYEST?


mint bárki másnál. öregségi nyugdíjminimumból...


Kérdezni tudni kell.

2016. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ja, de ő nem a GYES-re gondolt... :)
2016. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk gondolatolvasók... :)
2016. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!