Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed/gyed, ha gyedbe születik...

Csed/gyed, ha gyedbe születik a kistesó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi mindent olvastam fórumokon, stb, hogy amit eddig tisztán láttam, már azt sem értem. Tehát...

Szeretnénk a férjemmel, ha kicsi korkülönbséggel születnének a gyerekeink. Jelenleg a nagyra gyedet kapok, ami (példa képpen) 80.000 Ft kb 180.000 Ft-os bruttó kereset után, ami ugye nettó 125 körül van nettóban.(adókedvezményt a férjem igényli).

Ha úgy születik a kistesó, hogy még gyeden vagyok a naggyal, tehát 2 éven belül, akkor a kistesó után a 80.000 Ft-ot ugyan úgy megkapom, vagy ennek csak a 70 százalékat? Tehát a munkaviszony alatti keresetet, vagy a gyedet veszik alapnak kiszámításkor?

A nagytesóra igényelhetek majd gyest, ha a kicsire kapom a gyedet?

A kistesóra kaphatok csedet is, vagy csak gyedet, és azt is fél éves kora utántól?

Elnézést kérek a sok kérdésért, de szeretnék tisztán látni a kistesó project előtt.

Legyen szép napotok, és köszönöm a válaszaitokat! 😊



2017. febr. 2. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Így a 2.-ra is ugyanazt fogod kapni, mint az elsőre. Ugyanúgy először csed, majd gyed, mellette a kicsire is kapod az épp aktuális ellátást.
2017. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, és ellátás nem lehet ellátás alapja.

Tehát vagy az első gyerek előtti fizetésedet veszik alapul, vagy a szerződés szerinti béredet. A kedvezőbbet fogod kapni.

A két ellátást kapod egyszerre, ez is a gyed extra része.

2017. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 2. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!