Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A fizetés emeléssel nem nő a...

A fizetés emeléssel nem nő a gyed összege?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok és munkáltatóm január 1.ével bért emelt. Brutto 161 000 ft szerepelt a szerződésben de viszont csak 73 000 ftot kaptam. Hiú ábránd volt?

2017. febr. 2. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a mostani fizud nem számít bele.

Egy esetben emelkedhet, ha olyan magas a fizud, hogy a 70%-a több, mint a maximális gyed. Most a minimálbér-emeléssel nőtt a gyed maximális összege is. De a 161 ezer ennél sokkal kevesebb.

2017. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem nő, a gyed összege már szülés előtt eldől és nem is változik.
2017. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem miért irattak velem alá ilyen papírt
2017. febr. 2. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a szerződés szerinti béred és a gyed két külön dolog. Inkább örülj neki, hogy több lesz a fizud, ha visszamész. 😉
2017. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Emelhetik a béred, de a gyed összege nem változik.

Viszont ha majd szabit veszel ki akkor az új fizud alapján kapod majd a pénzt, szóval van előnye.

2017. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!