Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam első osztályban...

Kisfiam első osztályban Ritalint kapott ADHD-ra, a pszichiáter felmérte és azt javasolta próbáljuk gyógyszer nélkül az iskolát, reménykedhetek, hogy gyógyszer nélkül menni fog a tanulás?

Figyelt kérdés

Eleve két évet halasztott, mert annyira mozgékony, izgága volt, szeptember elején 9 éves lesz.

Sokat javult a viselkedése, bár érzékenyebb, bújósabb, türelmetlenebb még most is az átlagnál.

Láttam mit tesz vele ha gyógyszerhatás alatt áll, elsápad, fáj a gyomra, feje, az első órában csak bambul, a 2.-3. órában a legkontrolláltabb, aztán ugyanolyan a 4. órában mint egyébként.

Nagyon fáradékony, nehezen alszik el, tüneteit fokozza ha nem sikerül pihennie, de sokszor sír, hogy képtelen elaludni, gyakran alvajár.



2015. aug. 15. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Van egyébként más gyógyszer is ADHD-ra, kérdezzétek meg a kezelőorvost, hogy másban nem gondolkodott-e.

Egyébként remény mindig van, de ez a mostani sulirendszer amúgy is kifejezetten anti-ADHD, úgy le vannak terhelve a gyerekek, hogy még egy nem-ADHD-s kisfiú is nehezen bírná. Szóval ha a gyógyszer elhagyása miatt lesznek gondjai a suliban, akkor mindenképp vissza kell majd állni rá.

Alternatív suli nem jön szóba egyébként? Talán ott gyógyszer nélkül is könnyebb dolga lenne.

2015. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jól teljesített a figyelemteszten, abszolult nem mutatott súlyos ADHD-s tüneteket, hozzáteszem ilyen jól nagyon ritkán alszik mint a vizsgálat előtt és nála ez rengeteget számít.

Két hét próbaidő után a tanítónéninek kell véleményt mondani majd a tanév elején.

A tanítónéni gyógyszerellenesnek vallja magát, ugyanakkor a tavalyi tanév elején az első hét csütörtökén közölte azt, hogy ő nem tud mit kezdeni a gyerekkel, mert annyira izgága, nem figyel.

Az egyik osztálytársat aki ugyanolyan volt kb mint a fiam eltanácsolta volna az iskolából, ő például az asztalra mászott tanórán, nem volt diagnózisa, sajnos nála elsőben derült ki a probléma súlyossága.

2015. aug. 15. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
En szedtem ritalint Adhdra,most terhes vagyok,de amint abbahagyom a szoptatás,újra kezdem.Ha nem menne neki a tanulás,sztem szedje ujra.Csak figyeld,hogy nem e tul sok az adag.Ha igy is megy neki,felesleges.
2015. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Ha valóban ADHD okozza a tüneteket, annak a gyógyszere a Ritalin illetve vannak már olyan új szerek, amik Magyarorszáhon még nincsenek törzskönyvezve, de külföldön már igen és jó hatású, kevés mellékhatásal rendelkező gyógyszer.
2015. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem a kérdésedben a válsz.. Mint írod, látod mit tesz vele a gyógyszer, csupa negatív dolgot. Én nem erőltetném, jobb tanító nénit keresnék. Vidéken ez nehezebb, ha nagy városban laktok és sok az iskola, atlán könnyebb....
2015. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó. Egy idegrendszeri rendellenességet nem tud a tanító kezelni. Van másik gyógyszer, csak külföldről kell rendelni. Az ADHD nem viselkedési zavar, hanem anatómiai eltérés következménye.
2015. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én hiperaktív voltam, de szerencsémre akkor még nem gyógyították. Senki nem vizsgálja azt, hogy esetleg azért tűnik figyelmetlennek, mert túl hamar megérti, átlátja a problémát. Néhány emlékem _ [link]
2015. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!