Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az alábbi feltételekkel mire...

Az alábbi feltételekkel mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok kisfiammal novemberig. A gond viszont az, hogy a munkahelyem végelszámolás alatt áll. Jelenleg még nem jön a kistestvér, de tervben van.

Szóval a kérdés rá vonatkozna. Ha addig felszámolják a céget, kaphatok esetleg CSED-et, majd GYED-et. Vagy csak GYES jönne számításba??

Köszi a válaszokat!



2017. febr. 11. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Édestestvérek nem, de féltestvérek màr igen. Példa rà hogy a tesómat és apàm új hàzassàgàból született fiàt ugyanúgy hívjàk.
2017. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi nem ide szàntam.
2017. febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz élő munkaviszonyod, akkor max az álláskeresési járadékkal tudsz játszani, hogy kapj csedet/gyedet.

Egyéb esetben csak gyest kaphatsz.

2017. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van, ha a szülésig megszűnik a cég, akkor csak az álláskeresési által lehet jogosultságod.
2017. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha addig véget ér a végelszámolás, akkor nem, kivéve, ha a munkanélkülivel tudsz "sakkozni", hogy amikor szülsz, akkor járjon az álláskeresési és maradjon még a gyed előttre is. Viszont így a minimálbér lesz az alapod az ellátásoknál.

Nekem "szerencsém" volt. Mikor becsúszott a harmadik babánk, már 10 hónapja felszámolás alatt volt a cégem (és még most is az alatt van :) ), így kapom a csedet, gyedet és még biztosítotti jogviszonyom is van, míg be nem fejeződik a felszámolás.

Viszont a végelszámolás általában nem tart ilyen hosszú ideig, mert egyszerűbb eset, így ha még terhes sem vagy jobban jársz ha keresel egy másik állást a következő előtt. (Én is már az új állás keresésén voltam, amikor kiderült, hogy jön a baba és nagy kérdés volt, hogy megtartsuk el, mert én csak gyesre - biztosítotti jogviszony nélkül - nem akartam volna bevállalni - bár megtehetnénk -, szerencsére a felszámoló is normálisan állt a dolgokhoz, így kapok most minden ellátást és még megmaradhatott a biztosítotti jogviszonyom is).

2017. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-os!

Eloszoris koszi a tartalmas valaszt!

Hogy lehet sakkozni az allaskeresei jaradekkal?

Mióta tart nálatok a felszámolás? Mert ahonnan én eljöttem szülni, ott 2015 májusban! kezdték el ezt a procedúrát. Nem tudom meddig huzhatjak meg...

2017. febr. 11. 18:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Úgy igényled meg az álláskeresésit, hogy a folyósítás ideje alatt szülessen a baba.
2017. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De akkor is nagyon alacsony összeg lesz.
2017. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ok, koszi nektek. Akkor azt hiszem, mindenképp vissza kell mennem dolgozni!
2017. febr. 11. 20:32
 10/11 anonim ***** válasza:
A minimálbér alapján lesz számolva. Nem olyan kevés az, azért sokat emelkedett az utóbbi időben, és még fog is. És fél éves kortól az apa is igényelheti a gyedet munka mellett.
2017. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!