Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatásokra leszek...

Milyen támogatásokra leszek jogosult a terhesség alatt és utána ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

2008 májusától-2010 szeptemberéig dolgoztam egy cégnél alkalmazottként.

Ezután bejelentett munkanélküli lettem 2010 októberétől-2011 februárjáig.

2011. márciusától dolgozom most, viszont kisbabát várok, most vagyok 6.5 hetes. Sajnos határozott a munkaszerződésem 2012 márciusáig szól. (nagyon úgy néz ki, hogy a munkáltatóm ezután elbocsájt) A szülésem várható időpontja 2012 június vége.


Ezt az évet végig szeretném dolgozni-karácsonyig-azután táppénzre szeretnék majd menni....


Milyen támogatásokat fogok kapni a terhesség alatt ill. után? Mikre leszek jogosult? Milyen támogatást igényelhetek, mit érdemes?


(ha esetleg még valamilyen infora szükség van, akkor megírom)

Köszönöm a segítséget!


2011. okt. 31. 15:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki??!!! :((
2011. okt. 31. 17:00
 2/3 anonim ***** válasza:
A biztosítási időd megvan a tgyáshoz és a gyedhez is, 365 nap kell hozzá és az hogy a szülés napján is biztosítottnak kell lenned, ha lejár a szerződésed menj megint a munkaügyi központba bejelentkezni. Tgyást kérheted a szülést megelőző 28.naptól ezt kapod 168 napig utána gyed a gyermek 2 éves koráig. A 2011-es éved bérezett napjaiból fogják kiszámolni ez mennyi lesz. Szüléskor igényelheted az anyasági támogatást ez egyszeri támogatás 64000 ft a Mák-nál kell intézni akkor jár ha legalább 4 alkalommal megjelensz terhesgondozáson.Valamint itt kell igényelni a családi pótlékot. A tgyást és gyedet a regionális egészségpénztárnál. Előre kérj nyomtatványokat másolj iratokat, hogy ne pici baba mellől kelljen rohangálni, addig töltögesd:) Én scak egy jogszabályokat és szakértői oldalakat nagyon olvasgató anyuka vagyok a családi net oldalán a szakbarbártól kérdezhetsz konkrétabb dolgot ingyen csak ki kell fogni mikor mert napi 2 kérdésre válaszol és mindig megrohamozzák. A gyedben nem vagyok biztos, hogy így munkaviszonyi háttér nélkül jár-e.Kérdezz rá.
2011. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségedet! :))
2011. nov. 1. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!