Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Veszélyeztetett terhesként...

Veszélyeztetett terhesként táppénzre kerültem, mennyi lesz a Táppénzem?

Figyelt kérdés

160 és 200 ezer között volt a bruttóm, de számoljunk 160 ezerrel. Köszönöm ha valaki tud segíteni.

Ja igen és hozzá jön a 2 gyerek utáni adókedvezmény.



2017. febr. 19. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
160e-rel számolva, 96e lesz a táppénzed. Ebbe már benne van az adókedvezmény. Amúgy muszáj, hogy te vedd igénybe mind a kettő után? Mert így a 30ezer helyett kb. csak 14ezret tudtok érvényesíteni, mert csak annyi az adó, járulékot meg nem vonnak táppénzből. Ha megosztással jobban járnátok.
2017. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen csak én tudom igénybe venni, mert a nagyobb gyerkőc nem közös, a pocaklakó apukájával pedig nem vagyunk egy címre bejelentve. Én is a szüleimhez, meg ő is a szüleihez van bejelentkezve. Albérletben lakunk.

2017. febr. 20. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy nem vagytok egy címen. Ha nem vagytok házasok, akkor most terhesség alatt valóban nem tudja az apa igénybe venni a picire, de visszamenőleg viszont igen. Tehát jövőre az adóbevallásban a magzati adókedvezményt egy összegben vissza igényli. Születés után (mikor már el van ismerve mint apuka) már igényelheti havi szinten is. Nem a bejelentett cím számít. Szóval csak a nagyobbik gyerek után érvényesítsd.
2017. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy magzatra is vissza igényelheti! Köszönöm!
2017. febr. 20. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!