Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen vagyok és a NAV küldött...

Peter0525 kérdése:

Gyesen vagyok és a NAV küldött nekem a tb járulékról 2017-re csekkeket hogy fizessem az hogy lehet? Nekem elvileg nem kell fizetnem mert az állam állja nem?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 23:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Meddig vagy gyesen?
2017. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
durván még 2 és fél év
2017. febr. 19. 23:31
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Mielőtt szültél, dolgoztál vagy fizetted magad után? Én egyszerűsített foglalkoztatásban dolgoztam, és nekem kellett fizetnem és szülés után bekellett mennem lemondani.
2017. febr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem GYED-en vagy, hanem GYES-en, akkor elképzelhető, hogy fizetned kell, mivel a Gyes alanyi jogon jár, nem kötött előzetes munkaviszonyhoz. Dolgoztál a baba előtt?
2017. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha előtte fizetted, jelentened kellett volna, hogy gyesen leszel.
2017. febr. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak.Jelezted a Nav felé,hogy gyesen vagy?
2017. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én fizettem magam után a tb-t, majd amikor gyesre kerültem akkor szépen beslattyogtam a navhoz a határozattal.Kitöltöttem a papírt,nőci lepecsételgette stb a határozatot lefénymásolta és ennyi. Kikerültem a magam fizetem rendszerből. Hiába vagy biztosított gyes alatt,be kell menned intézkedni...ha rendesen elmész dolgozni nah akkor nem kell bemenned mert azt tudni fogják (vicces,hogy azt meg nem ha gyesre mentél és úgy van fizetve,noh mind1)
2017. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
sziasztok remélem nem baj hogy ide írok de nálam is hasonl óképpen van.Én tavaly végeztem el a szakmámat 2 éves nappali technikumon. Tavaly terhes voltam és 20016. 08. 23-án szültem és azóta gyesen vagyok. Tehát szülés előtt még iskolába jártam juniusig. És most a mult héten én is kaptamn egty levelet hogy fizetnerm kell a tb-t. Ezt én sem értem hogy nekem miért kell fizetnem?
2017. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gyanítom nem jelentetted a Nav-nál.
2017. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok de én nem fgizettm még ezelőtt sem tb-t mivel iskolába jártam és úgy végeztem el a szakmámat hogy már 6 hónapos terhes voltam. e kellett volna mennem így is a navhoz?
2017. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!