Ha nem lesz meg az 1 év ledolgozott időm?

Figyelt kérdés
Szeptembertől dolgozok a munkahelyemen, december 1-ig alkamiként voltam bejelentve. Dec. 1-el határozott 8+4 hónapra lettem bejelentve. Tehát 3 hónapja van munkaviszonyom. Ebben a hónapban Closty-t kaptam, kisbabát szeretnénk. Ha sikerülne ebben a hónapban teherbe esnem, de veszélyeztetett terhes leszek valami baj miatt, nem lesz meg pár hét miatt a 365 napom. Remélem nem lesz semmi baj és tudok még dolgozni, de ha mégis, van valami kiskapu? Van egy 3 éves gyermekem már, ha esetleg ápolásira mennék vele? Valamint a könnyített munkakórről tudtok valamit? Adjatok tanácsot kérlek, remélem nem lesz rá szükség, de jobb felkészülni mindenre.
2017. márc. 2. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha táppénzre mész az is beleszámít a munkaviszonyba.

Az egyszerűsített bejelentés viszont nem.

Ha dec. 1 előtt nem születik meg, akkor meglesz az 1 éved.

2017. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy annyit lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál.

A határozott szerződésed ha lejár a szülés napja előtt nem valószínű, hogy meghosszabbítják. Akkor gyorsan munkanélkülire tudsz menni, hogy a szülés napján biztosított legyél.

2017. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a megszűnés után 42 napon belül szül,akkor is jár.

Ápolásira már hogy mehetnél?! A 3évesnek oviba kell járnia már.

Tp annyit lehetsz,amit dolgoztál. Ha most 3hó van már meg,annyit lehetsz most.

2017. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönóöm mindenkinek a választ! Az ápolásit úgy értem, hogyha beteg, akkor itthon vagyok vele. Az nem számít bele úgy, mint a táppénz?
2017. márc. 2. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Jaaa a gyáp ra gondolsz.

Erre én nem tudok válaszolni sajnos. De hát a gyerekdoki se tudja azt megadni sok időre,mert kn 40nap vagy mennyi jár max.

2017. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyáp is úgy jár mint a táppénz. Mindegy, hogy magad mitt vagy a gyerekkel vagy otthon.

Ha nem vagy még fél éve a cégnél, akkor a minimálbér 50%-a csak a táppénz.

Érdemes inkább szabadságra menni, míg meglesz a fél éved ha betegek vagytok.

Fél év után 50%-ot fogsz kapni táppénzt.

2017. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utolsó sokat segítettél, köszi! Mindenképpen 6 hónap munkaidő után mennék el csak tp-re, ha összejön a baba. A szabik sajnos a főnökség hatásköre nálunk, már így is elvettek valamennyi napomat.
2017. márc. 4. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!