Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Pályakezdőknek akik még nem...

Pályakezdőknek akik még nem dolgoztak jár valamilyen támogatás?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, eddig még nem sikerült munkahelyet találnom, de terhes lettem.

Párom jelenleg dolgozik, 120000 ft-ot keres, de félek hogyha én nem találok munkát ez így kevés lesz. Igényelhetek a későbbiekben valami támogatást?



2017. márc. 3. 14:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
29%

Ha egy éven belül fejezted be a sulit, akkor kaphatsz diplomás gyedet:

[link]

(a cikk korábbi, így az összegek nem stimmelnek, értelemszerűen az aktuális minimálbérrel kell számolni)

2017. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Kedves első, honnan tudod, hogy a kérdezőnek van diplomája és nem egy szakmunkásképzőt végzett éppen el, vagy csak érettségije van?

Egyébként kérdező, amennyiben nem rendelkezel diplomával, úgy az ég világon semmilyen támogatást nem kapsz.

Majd ha megszületik a baba, akkor kapsz egyszeri anyasági támogatást (nem ez a neve), illetve gyest és családi pótlékot, plusz a párod majd tudja igényelni a családi adókedvezményt.

2017. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk munkanelkulikent, a partner 120e jövedelmere csak nem kellene gyereket vállalni. Már két ember se képes ennyiből megelni
2017. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarlak elkeseríteni, de egy pályakezdő terhes nőt senki nem fog felvenni, ráadásul a csed-hez és a gyed-hez visszamenőleg kell 2 éven belül 365 nap munkaviszony, ami neked már elve nem is lesz meg, hiszen legjobb esetben is 7-8 hónapot dolgoznál még, a most lett pozi a teszt.
2017. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tisztában vagyok vele hogy nem kellene gyereket vállalnunk kedves 3-as, de már besikerült és akkor vállaljuk a következményeket, elvetetni nem fogjuk.

2017. márc. 3. 15:49
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Nem jár támogatás. Gyest és csp-t fogsz kapni.

És kevés lesz akkor is, ha alkalmaznak még egy ideig.

2017. márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%
Az ingyenes ellátás mellett, a szülés után kapsz egyszeri anyasági támogatást, és kapsz gyest és családi pótlékot. (pályakezdőként ez is bőven sok amit kapsz, csak mert szülsz egy gyereket)
2017. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

Ha már besikerült akkkor vállaljátok a felelősséget? Szerinted az felelősség, hogy majd kb éhezni, nélkülözni fog az a gyerek? Még ha saját ingatlanban laktok, nincs hiteletek, akkor is iszonyat kevés 3 embernek 120 ezer ft, gyes, családi pótlék. Egy gyerek rengeteg pénzbe kerül.


A nagy semmire piszok nagy felelőtlenség gyereket szülni. Utána meg majd másokon élősködtök? Nem támogatásra kellene gyúrni, hanem felelősen dönteni, majd munkát szerezni. Mi lesz? Segélyért, kölcsönért kuncsorogtok majd, és dícséritek magatokat, hogy nem vetettétek el? Hát gratulálok a nullás IQ-hoz.

2017. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
46%

Gyes,családi.

És ha segít nekik valaki? Az neked miért fáj kedves utolsó?

Majd elmegy dolgozni a baba egy éves korában már és akkor nem sokáig kell segíteni.

Mi is éltünk 120+gyes csp böl,mégse kellett senkinek besegítenie. A gyereknek mindene volt és nem éheztünk,persze exem lakásában éltünk.

Azóta albérletben élek a férjemmel,van már közös gyerek is,autónk is és jóval többől élünk. A szerencse forgandó.

2017. márc. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%

Csak szerintem egy gyerek nem játékszer. Hogy vagy lesz kajája, vagy nem, vagy lesz rá pénz, vagy nem. Tudom milyen az, amikor emberek úgy vállalnak gyereket, hogy nincs rá pénzük, ugyanis megtapasztaltam a következményeit, milyen így élni.

Ezért írtam. Természetesen mindenki úgy cseszi el a gyereke, és a saját életét, ahogy akarja. Csak nehogy elvegyék tőlük a végén, mert nem tudnak rendesen gondoskodni róla.

2017. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!