Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Októberig be voltam jelentve...

Októberig be voltam jelentve azóta is dolgozom, viszont már nem bejelentve. Terhes vagyok. Milyen támogatás jár?

Figyelt kérdés

Munkahely váltás volt októberben. Ide nem sikerült még bejelenteni eddig még. Várandós vagyok. Meló helyen tudják. Tappenzre szeretnék menni, de ahhoz nyilván bejelentett Munkahely kéne. Még az elején járok, viszont a munka nem olyan hogy ebben az állapotban is lehetne űzni. Így tappenz. Ha most bejelentene a főnököm mikor tudnék elmenni Tappenzre?

10 hkm


2017. febr. 21. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 30 napnál hosszabb a megszakítás, így csak annyit lehetsz táppénzen, mint amennyit a jelenlegi helyen bejelentve lehúzol.
2017. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokára... Az a helyzet, hogy annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál. Hiába dolgoztál októberig, azóta több mint 30 nap telt el, szóval megszakadt a folytonosság.

Szóval ha bejelentenek, akkor legalább 3-3,5 hónapot dolgoznod kell, hogy utána ugyanennyire időre táppénzre mehess, és kitartson szülésig.

2017. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

O te jó ég.

Ez nem jó hír.

2017. febr. 21. 21:35
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor ha holnap bejelent a főnököm és két hét múlva elmegyek tpre, akkor két hetet fizetnek. És utána mit lehet tenni?
2017. febr. 21. 21:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Sajna semmit.
2017. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még írj hogy miután a munka helyről eljottem regisztrált munkanélküli lettem, ami most fog február végén a fél éves lejarni.
2017. febr. 21. 21:53
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Csaltál te is és a főnököd is.

Konkrétan semmi sem jár, csak segély, ha már megszületett.

2017. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nagy kakiban vagy, mert ha a szülés pillanatában nincs munkaviszonyod, csak gyes jár, az meg 28000 Ft. Ráadásul az álláskeresésivel se tudsz trükközni, mert már elhasználtad. Ha lejár, még a tb-t is fizetheted magadnak, hogy járjon az egészségügyi ellátás.

Próbáld meg elérni, hogy bejelentsenek, de erre szerintem vajmi kevés az esély így. Ha eddig nem jelentettek be, egy terhes nőt miért jelentenének?

2017. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fogja bejelenteni...

Semmi nem jár csak gyes. Tp ha megszakad,szintén annyi,amennyit dolgoztál.

2017. febr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Be jelentenek márciustól.
2017. febr. 22. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!