Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok e TGYÁSRA és...

Jogosult vagyok e TGYÁSRA és Gyedre ha szabadfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok?

Figyelt kérdés
Nálam is most körvonalazódik hogy ez nem egyenlő azzal hogy egyéni vállalkozó mert nem az ok ányirodából kapom az adószámot hanem a NAV tól....és nem vállalkozhatok egyéniben kizárólag egy azolgáltatónak dolgozhatok nekik adhatok számlát.ilyen feltételekkel ha valaki ismeri ezt a helyzetet vagy tudna tanácsot adni nagyon nagyon megköszönném :-)

2017. márc. 18. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Még körvonalazódjon kicsit, mert ilyen nincs.

Kérdezd meg a könyvelődet, hogy mi is vagy!

2017. márc. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem egyéni vállalkozó vagy, hanem adószámos magánszemély. Nem vagy általa biztosított, mert nem fizetsz pénzbeli egbizt járulékot.
2017. márc. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És olyat lehet hogy fizetem magam után és akkor kapok gyedet?
2017. márc. 18. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A járulékfizetéshez kell egy azt megalapozó jogviszony, mondjuk egyéni vállalkozó, munkaviszony, biztosítottságot eredményező megbízási jogviszony.

Remélem, most fizeted az eü szolg járulékot.

2017. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A TB-t így is kell fizetned magad után ha nincs semmilyen jogviszonyod, csak ez az adószámos dolog, de azzal is csak természetbeni ellátásra vagy jogosult, pénzbelire nem.

Ahhoz, hogy csedre (tgyás), gyedre jogosult legyél, rendes munkaviszony kellene, vagy egyéni vállalkozás.

2017. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!