Hogy alakul a csed, gyed második gyermeknél egyéni vállalkozóként a lenti esetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyéni vállalkozó vagyok, és az első babámat várom. Azért lettem egyéni vállalkozó, hogy meglegyen a csed alapom, mivel nagyon sokáig csak napi bejelentéssel foglalkoztattak, sajnos nem volt lehetőségem rendes szerződéses munkára a településen, ahol lakom. 2017. január 20-ával váltottam ki a vállalkozást, miután könyvelővel és OEP-es ügyintézővel egyeztettem a 2 éven belüli 365 napról... 2017. május 19-re vagyok kiírva. Az OEP-es ügyintéző úgy számolta, hogy ha február 1-jével kiváltom, akkor megvan a 365 nap, sőt, még egy kicsivel több is. A biztonság kedvéért hamarabb váltottam ki, nem akartam a véletlenre bízni. Most a napokban azért számoltattam ki pontosan, hogy mikortól fogom tudni megigényelni a csedet, illetve, hogy hogy éri meg elmennem táppénzre a járulékok miatt. Ekkor újra kiszámolta, és kiderült, hogy csak 363 napom lesz meg! Tehát maximum méltányossági alapon igényelhetek csedet, akkor is nem arra az összegre, ami után a járulékaimat fizetem, hanem a mindenkori minimálbérre vonatkozóan, és gyedre még méltányossági alapon sem, ha jól tudom. Annak ellenére, hogy időben kiszámoltattam mindent (még decemberben)... :( Esetleg valaki tud erre megoldást? Illetve a másik kérdésem ehhez kapcsolódóan: 2 babát tervezünk. A gyesből és a családiból sajnos nem fogunk tudni megélni, így a csed után folytatnám az egyéni vállalkozást (már van megbízásos szerződésem is, de a csed idejére természetesen felfüggeszteném). Második gyerek esetében mi a csed és a gyed jogosultsági alapja, ha a nagyobbikkal gyesen leszek?

2017. márc. 3. 08:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre nincs megoldás, már nem lehet rajta változtatni. Viszont a gyedet az apa is igényelheti munka mellett, úgyhogy ha lejár a méltányossági csed, akkor nem te igényled a gyest, hanem az apuka a gyedet. Te meg azt írtad úgy is folytatod a vállalkozást. Így a 2. Gyerekre már rendesen jogosult leszel mindenre. De hogy mi lesz az alapja, tehát milyen összegben, azt nem tudom.
2017. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!