Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkáltató által nem fizetett...

Munkáltató által nem fizetett járulék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy babát szeretnénk a párommal és most derült ki hogy a munkáltatóm járulékot nem fizet utánnam (csak tb ellátádom van) ,csak be vagyok 8 órába jelentve,és hogy ilyen esetbe semmi féle segélyre nem leszek jogosult??


2017. ápr. 2. 21:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
A TB ellátás is járulék (ezt fizeti ugye?), ezen kívül milyen járulékra gondolsz?
2017. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak annyi pénzt utal ami a tb ellátádomat fedezze,mást nem fizet se nyugdíjjárulékot se a többit amit a tb-n kívül még kellene
2017. ápr. 2. 22:09
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem egészen értem a dolgot.

Minden munkáltató kötelessége január végéig (?) az éves jövedelről és a hozzá kapcsolódó levonásokról az éves elszámolást a munkavállalónak átadni.

Ez a személyi jövedeladó éves bevallásához szükséges.

Ezen rajta kellett lennie, hogy mit fizetett és mit nem.

Semmi akadálya nincs, hogy a személyi jövedelemadó bevallásod magad intézd (sőt kötelességed), és rendezd a befizetést.

Ugyanez lehet igaz a többire is, így a segélyeket megkaphatod.

Kicsit továbbmenve, minden havi bérelszámoláson ott vannak a jövedelmek és levonások.

Nem tűnt fel, hogy ez nincs havonta annak rendje és módja szerint fizetve??

2017. ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Olyan nincs hogy nem fizet, ha be vagy jelentve. Valószínűleg be se vagy jelentve.
2017. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni, be vagy-e jelentve. Ha nincs, menj be egy OEP-be, ott tudnak segíteni.


Ha be vagy jelentve, akkor kapni fogsz ellátást (ha a jogosultsági feltételeket teljesíted).

2017. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tuti hogy be vagyok jelentve a munkaügyi kp-ba napra pontossan megmondták mióta dolgozok ott,muszály hogy belegyek jelentve hisz kereskedelembe dolgozok és elég sűrűn jönnek a nav-osok,fizetési jegyzéket nem szoktunk kapni....
2017. ápr. 3. 05:19
 7/19 A kérdező kommentje:
Bejelentéssel nem sumákol azzal már megütötte a bokáját egy jópárszor elég rendesen....ugyh az tuti
2017. ápr. 3. 05:22
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Tudom miről beszélsz voltam hasonló helyzetben és nincs mitől félned.Ha a tb-t fizeti akkor az neked már elég,az egyéb járulékokat majd tőle fogják behajtani,de az téged nem érint.
2017. ápr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Férjem járt így, bár ennek már több éve. Elég nagy kereskedelmi cégnél dolgozott akkor és teljesen véletlenül derült ki, hogy nincs utána fizetve semmi. Mikor ijedten bementünk az OEPhez, ott azt mondták, hogy nyilatkozni kell neki a munkáról és a munkahely fogja megütni a bokáját ez miatt, nem ő. Így is történt.


Mivel nem vagy önadózó, ezért neked május 20ig fogja a munkahely megcsinálni az adóbevallást, és ott látnia kell, hogy valami nem stimmel. Ez nem a te sarad. Ha bejelentett munkaviszonyod van és megvan két éven belül a 365 nap, és a munkaviszony fennáll szüléskor is, akkor jogosult vagy mindenre.

2017. ápr. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Uhh most egy picit megnyugodttam :) 3 éve dolgozom a cégnél,én is ugy gondoltam h ilyen nincs h 3 évet csak úgy elcsaljon tőllem az ő felelőtlensége miatt és én meg szívjak miatta...
2017. ápr. 3. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!