Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az egészségügyi szolgáltatási...

Az egészségügyi szolgáltatási járulék önkormányzat által történő átvállalása szociális alapon (1 évre) hogy történik? Milyen adatlap kell hozzá? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az lenne a fő kérdés, hogy mennyire mennek mélyen bele az anyagi helyzetünkbe? Félreértés ne essék, "valóban" jogosultak lennénk, hiszen a 34.200 Ft-ot nem haladja meg az egy főre eső jövedelmünk. Viszont nem szeretném, ha minden egyes kiadást, vagyontárgyat, stb fel kellene sorolni, mint amit a Nav-nál kell, ha részletfizetést akar kérni valaki. (Páromnak két éves elmaradása van, ezt most ki kell fizetni sajnos, de utána igényelni szeretnénk, hogy egy évig az önkormányzat fizesse utána a járulékot, mivel alkalmi munkája van csak, az nem jár biztosítási jogviszonnyal. Kevés a jövedelmünk, én is csak gyest és családi pótlékot kapok, keresem a munkát, hogy valamivel növeljem a jövedelmünket, eddig nem sok sikerrel. :( Kérem aki igényelt már ilyet, írja le legyen szíves, hogy mit kérnek, elég-e kettőnk jövedelemigazolása, vagy más is kell?

Köszönöm előre is.



2014. máj. 14. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Bemész az önkormányzathoz, ők adnak lapot. Igen, fel kell sorolni rajta az autót meg a nyaralót is.
2014. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyik sincsen, de azért köszi. A lényeget értettem. :)

Még valami... Ugyanazon a lakcímen, de különválasztott házban élünk a szüleimmel, abban segítenek, hogy nem kell albérletet fizetni és a rezsi ránk eső részét is részletekben fizetjük, ahogy tudjuk. Erről persze nincs papír, a számlák se az én nevemre jönnek, hanem az övékére. Én állandóra, párom tartózkodási engedéllyel van ide bejelentve. A ház fizikailag egy, de úgy lett átalakítva, mintha két lakás lenne, két bejárat, nem leht átjárni egyik részből a másikba csak az udvaron. Tulajdonjogom nincs benne. Ebben az esetben a szüleim jövedelmét is be kell számítani? Az Ő dolgaiknak is utánajárhatnak? Épp emiatt nem igényeltük a Nav-os tartozás esetében a részletfizetést, hogy ne kelljen mindannyiunknak mindenét kiadni... A szüleim sem gazdagok, épp annyi van, hogy fenn tudják tartani a lakást, meg ugye bennünket is segítenek ahogy tudnak.

2014. máj. 14. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!