Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermekvállalás friss diplomáv...

Gyermekvállalás friss diplomával, munkatapasztalat nélkül - tapasztalat, vélemény?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki fősuli/egyetem után "rögtön" szült munkatapasztalat híján? (Ez esetben ugye újabban jár az egyetemi GYED, amit viszont csak egy évre adnak.) Mik a tapasztalataitok? Az anyagi oldala érdekel egyrészt: nagyon hálás lennék, ha valaki össze tudná nekem foglalni, hogy milyen juttatások járnak gyermek után ha volt az anyának a szülés előtt 365 munkaviszonya, és milyenek, ha ilyen nem volt, mert nem sokkal az egyetem befejezése után szült. Illetve az anyagi oldalán túl más tényezők, szempontok is nagyon érdekelnek. Előre is köszönök minden választ!


(N24)



2017. ápr. 3. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Kész öngyilkosság, biztos nem tenném. Persze lesz, aki azzal jön, hogy "nagyanyáink már a ballagás után szültek"... De ez már nem az a világ! Szerinted hova vennének fel, ha oviköteles lesz? Még ha fel is vennének, biztos sokat lennél táppénzen, ha beteg a gyerek, stb. Persze, ha van segítség, férjednek pedig jó sok pénze, akkor felőlem csináld. De ha netán bármi miatt egyedül maradsz, nem lesz leányálom helytállni.
2017. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

A diplomás GYED alapképzés után a minimálbér 70%-a, mesterképzés után a garantált bérminimum 70%-a. (kb 90/110ezer)

Jár egyszeri anyasági támogatás, ez kb 65.000Ft, családi pótlék (havi 12.200), és ha az egyik szülő dolgozik, akkor 10.000 forintos adó és járulékkedvezmény (már a várandósság alatt is, 91 napos magzati kortól).

A gyerek fél éves kora után lehet mellette dolgozni.

Az egy év letelte után GYES kérhető, ami 28.500Ft, ez a gyerek 3 éves koráig jár, és korlátlanul lehet mellette dolgozni.

A diplomás GYED-ből lejön 15% SZJA, a GYES-ből 15% SZJA és 10% nyugdíjjárulék.


Ha volt elég munkaviszonya, akkor nagyságrendileg a fizuja 70%-át kapja. Az első fél évben CSED-et, aminek nincs maximuma és nem lehet mellette dolgozni. Utána a gyerek 2 éves koráig GYED-et, aminek 178.500Ft a maximuma és lehet mellette dolgozni. A gyerek 3 éves koráig még GYES is kérhető.

Ha a 365 nap több munkáltatótól jön össze és a legutolsó nem elég hosszú (kb hét hónap), akkor ott is bejön a maximum 178.500. CSED-ből csak SZJA-t vonnak, GYED-ből nyugdíjjárulékot is.

2017. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Én sem vagyok tapasztalt, remélem nem gond ha hozzá szólok..


3 hónapos a fiam, szerencsére több éves munkával a hátam mögött alapítottunk családot. (Amúgy 26 éves vagyok)

Elsőre az a gondolatom, hogy ha nekem a munkámat (a te esetedben első munkádat) veszélyeztetné a bölcsis betegségek, egyéb kimaradások, biztosan anyukám segítségét kérném vagy páromét, aki lehet könnyebben tudna eljönni a munkából mint ez esetben én. De ez már egyenlő azzal, hogy nem érezném a kezemben az irányítást, feszült lennék, bizonytalan.. A munka megszerzése az első év után pedig biztosan kemény lesz. A meghallgatások idejére a gyereket biztos helyre kell vinni, mama, dédi, tesók, akik ráérnek. Aztán igen, nem nézik jó szemmel ha kimaradsz már az elején. De ha felvesznek egy rugalmas céghez, akkor sima ügy, megoldható.


Anyagilag: Egyetemista támogatást nem ismerem.

Én épp CSED-en vagyok, a fizetésem 240e ebből kb 210-230e körül kapok ha épp sok napos a hónap. Fizetésemből számolják és fél évig jár. A GYED még kérdéses, de az is élhető lesz ha jól számolom. 2 éves koráig kapom majd.


Munkatapasztalat nélkül tud nehéz lenni az első munka megszerzése, de szerintem kitartás kérdése. Sok pályakezdő van és őket is felveszik..

Viszont a kényes kérdés, hogy van-e gyereked vagy milyen idős, az már szerintem munkahely függő. Van ahol alapból nem örülnek a családosoknak, de van ahol nem érdeklik őket.. Nem tudom milyen szakmában mozognál, de max kérdezz rá valakinél, ismeretségi körödben, hogy aki családosan jelentkezett álláshirdetésre, hogy vették nála ezt a helyzetet.

2017. ápr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

29 éves vagyok, 2 gyekőcöm van. 2016 őszétől dolgozom, egyből az egyetem után született a kislányom, majd nemsokkal utána a kisfiam.

Az anyagi részéhez nem tudok hozzászolni, akkoriban még más volt a rendszer, én csak GYES-t kaptam.

Mi Bp.-n élünk, én pénzügyit végeztem, nem volt gond az álláskereséssel.

Nagyon pozitív visszajelzéseket kaptam, annak ellenére, h tulajonképpen majdnem 30 évesen pályakezdőnek számítok, de "túlvagyunk" a gyerekvállaláson, tényleg nem is szeretnénk többet. Ez sok nemzetközi cégnél nagyon vonzó, h amellett, h fiatal vagyok, nem fogok elmenni 3-4 év múlva szülni, a tapasztalatot, gyakorlatot meg majd megszerzem.

Nálunk is mindenki mondta, ha a férjemmel történik valami, akkor mi lesz velünk stb. meg riogattak mindenfélével, hogy majd nem fogok munkát találni.

Nekünk ez így nagyon jól bevállt, nem csinálnám másképp.

De attól is sok függ, hogy hol éltek és milyen a végzettséget.

2017. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek a válaszokat! Szívesen olvasom a továbbiakat is. :)

Tanári végzettségem van (lesz jövőre, ha befejezem az egyetemet), ebből az egyik idegennyelv szak.

2017. ápr. 3. 15:37
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, és Budapest agglomerációjában élünk, ezt kihagytam. :)
2017. ápr. 3. 15:44
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

4.-es vagyok!

Azzal szerintem elfogsz tudni helyezkedni, pláne ha idegennyelv. Azt még akár otthonról is tudod csinálni, különórák, korrepetálás stb, akár gyerekeknek is ha nagyon megszorultok.

Mondjuk azzal számolj, hogy kevés lesz a fizu, ezt ki kell egészíteni különórákkal, vagy a párodnak kell sokat keresnie.

Most ezért tuti lepontoznak, de ha a párodnak jó keresete van, esetleg nagyszülői anyagi és időbeli segítség, támogatás, én vállalnám.

2017. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, felpontoztalak, hogy ha valaki lepontozna, kicsit kiegyenlítődjön. :D

Igen, ilyesmiken gondolkodunk mi is. Magántanítványaim most is vannak, szeretem is csinálni, de hála Istennek a férjem is relatíve jól keres. Persze azt most nem tudom, hogy egy gyerek anyagilag mennyi terhet jelent, (majd e témában is kérdezősködöm kicsit), de jelenleg ketten szerencsére nem kell hónapról hónapra élnünk, hanem tudunk valamennyit félretenni.

Köszi még egyszer a tapasztalatmegosztást és segítséget :)

2017. ápr. 3. 15:59
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Én belevágnék.
2017. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia:) én 22 évesen 1 évvel a diplomám megszerzése előtt estem teherbe. Nem mondom hogy egyszerű, de megoldható. Én is félek hogy a munkáltatók majd nem szívesen alkalmaznak egy kicsi gyerek mellett, ráadásul ha eléri a bölcsis kort nekem még van egy fél évem az egyetemen.

Ezeket kaptam/kapom: szülés után az egyszeri anyasági támogatást, ez 64ezer, ez mindenkinek alanyi jogon jár, ugyanígy a családi pótlék 12 ezer. Diplomás GYEDet kapok minden hónapban 70ezret, valamint majd kapok GYESt ami ugye 25ezer körül lesz. Amit nem kaptam a munkahely hiánya miatt az a CSED és ugye a jövedelemből kiszámolt rendes GYED.

Mi azt tervezzük hogy a pici fél éves kora után apuka "átveszi" a GYEDet (most már mehet úgy hogy dolgozik mellette, fél éves kortól) mert neki a jövedelme után több lesz. Szóval apuka után fog GYED járni a kicsi két éves koráig, utána 3éves koráig a GYES.

Remélem sikerült érthetően leírnom:)

Sok szerencsét, egy baba kimondhatatlan boldogság:)

2017. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!