Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis hogy várhatja el a...

Mégis hogy várhatja el a munkahelyek többsége, hogy egy kezdőnek többéves tapasztalata legyen?

Figyelt kérdés

Én már dolgozok, de kezdőként volt, hogy 10-ből 9 helyen egyszerűen közölték, hogy kevés a tapasztalatom, , minimum 3 év tapasztalat kéne, ezért nem vesznek fel. Na de a cég kifejezetten kezdőket keresett!

Mi van? Aki 3 éves tapasztalattal rendelkezik, az szerintem már nagyon nem kezdő kategória!


Tipikus

nincs tapasztalatom, ezért nincs munkám

nincs munkám, ezért nincs tapasztalatom



Mégis hogyan várják el a tapasztalatot, ha esélyt sem adnak rá, hogy az illető tapasztaljon is valamit? Eleve egy kezdőnek vagy nincs semmilyen tapasztalata, vagy csak nagyon kevés van.

Ismerőseim is folyton mondják, én is látom, hogy rengeteg olyan álláshirdetés van, ahol kezdőket keresnek, de kikötés a 2-3 év munkatapasztalat! Szerintem egy recepciós, árufeltöltő, pénztáros stb már egyáltalán nem kezdő 2-3 év után.


Sok munkahelynek miért ilyen irreálisan magasak az elvárásai, amikor maga a munkahely alapba nem nagy durranás?



2016. febr. 17. 18:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Sokan olyan hirdetést adnak fel, hogy olyanokra vadásznak, akik épp befejezték az egyetemet, vagy elvégezték a szakmájukat, de legyen minimum 3 év tapasztalat!
2016. febr. 17. 18:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyek elvárásai sokszor a valóságtól teljesen elrugaszkodottak. Ennek hátterében a tulajdonos hozzáállása van: "mármostazonnaltegnapra" sok profit, még több profit és még annál is több profit. Közép- és hosszú távú célok nincsenek, csak az a lényeg, hogy ma minél többet tapossunk ki a dolgozóból, holnap már lehet, hogy meg is szűnik a cég, addig kell megszedni magunkat.

Ebből a szempontból jók a pályakezdők. A pályakezdő még naiv, nem tudja, hogy is kellene működnie egy cégnek, azt hiszi, az ingyen túlóra természetes dolog. Ráadásul mivel fiatal, ezért nem fog pár éven belül nyugdíjba menni és elég neki nevetséges fizetés is, hiszen örül, hogy munkája van.

Ha lennének közép- vagy hosszú távú célok, a munkahely tudná, mit jelent a pályakezdő dolgozó: lehet, hogy fiatal és olcsó, illetve lelkes, de bizony tapasztalatlan. Eleinte nem fog 100%-ot nyújtani, kell némi idő, mire belejön a munkájába, akkor viszont meglesz az az előnye, hogy úgy fog dolgozni, ahogy a cég megköveteli, nem lesznek "A másik munkahelyen jó vót így is, hát itt miért nem?" kezdetű viták. Tehát kompromisszumot kell kötni, el kell fogadni, hogy a pályakezdő alkalmazása ezzel jár. Sőt, ahol komolyan gondolják a témát, ott már az oktatásba is befektetnek, hogy az iskolából kieső pályakezdőnek olyan tudása legyen.

De nincsenek a napi fennmaradásnál hosszabb távú célok, ezért nincs kompromisszum sem, mindenkinek azonnal 110, de inkább 120 százalékot kell teljesítenie, pörögjön a profit, hajtsuk a pénzt, meló van, emberek. Ezért a pályakezdőnek is legyen legalább 2, de inkáb 3-4 év gyakorlata. Hogy honnan? Nem érdekes. Oldja meg, a cégnek tökéletes munkaerő kell, mert egy fillérnyi profit sem tűnhet el.

2016. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pályakezdő? Engem válogatás nélkül felvettek, aztán dolgozhattam 4 ember helyett, kevés fizetésért. Mondjuk legalább már van ennyi tapasztalatom.
2016. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!