Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED alatt módosítottak a...

Ha GYED alatt módosítottak a szerződésemen a második gyerek után miből számolják majd a CSED-et és a GYED-et?

Figyelt kérdés
A kislányom 2016. november 12.-én született. 2016 április 2.ától táppénzen voltam veszélyeztetett terhesként. Tervezzük a második gyereket majd ha az első betölti az 1 éves kort. A gond csak az hogy a 8 órás munkaviszonyomat 3 órásra változtatták 2017 január 1.-én. Ilyenkor miből számolják majd a CSED-et és a GYED-et? Az első gyerek születését megelőző bérből? Vagy a mostani szerződésembe szereplő bérből?

2017. ápr. 4. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

" a 8 órás munkaviszonyomat 3 órásra változtatták"

Ebbe te beleegyeztél??? Mert minden szerződésmódosítás 2 oldalú. Neked is bele kell egyezned.

Bár ebben az esetben még így is jobban jársz a 3 órával, mintha felmondanál. Mert van kedvezményszabály, tehát kiszámolják az előző ellátás alapján, meg a jelenlegi szerződés alapján, és a kedvezőbbet fogod kapni.

Hogy meddig él a kedvezményszabály, azt nem lehet tudni. Most így van. Az biztos.

2017. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagyon egy gonosz főnököm van. Simán talál olyan kiskaput amivel kirúghat. Nagyon nem akartam aláírni mondtam is neki, de akkor elkezdett bunkózni. Mivel ez egy kis vállalkozás és elégé kevés a bevétel simán létszámleépítéssel kirakhat. Reméljük akkor a kedvezményszabály marad addig míg megszületik majd a második gyerek.
2017. ápr. 4. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Létezik egy úgynevezett kedvezményszabály. Ha ugyanannál a munkáltatónál vagy, akkor a második gyerekre legalább annyit kapsz, mint az elsőre (ha aránylag kicsi a korkülönbség, azaz a második gyerek legkésőbb a második GYED után egy évvel születik).
2017. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!