Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Passzív GYED-re való átváltás...

Passzív GYED-re való átváltás hogy történik?

Figyelt kérdés

Megszűnt a munkaviszonyom a GYED alatt (határozott idejű szerződésem volt.)


Ehhez külön nyomtatványt ki kell tölteni, mint megtudtam.

Ez eddig oké, de 2x voltam bent náluk az idén, és erről nem szólt senki.

Nekem kellett volna tudnom magamtól, és kérni, ugyan adjanak már egy ilyet?

A napokban megyek be elintézni, de a hónapra már valószínűleg nem lesz utalás.

Ez most kinek a feleőssége?


( https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..


Itt az előzmény, kicsit kezd sok lenni az idegrendszeremnek a dolog.)



2017. ápr. 7. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Először tisztázzuk. Megszűnt a munkaviszonyod és azt követően igényelted a gyedet (vagyis a csed alatt szűnt meg a munkaviszonyod)? Ha igen erre van nyomtatvány azt kell benyújtani. Ha már megigényelted a gyedet és azt követően szűnt meg a munkaviszonyod akkor viszont nincs teendő. Ráadásul ha a munkahely kifizetőhely volt továbbra is ő fogja utalni. A leírásodból erre következtetek.
2017. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az utóbbi, csak éppen ez megint úgy derült ki, hogy + nyomtatvány kell (ők mondták), hogy nem jött az utalás. Felhívtam őket, és mondták, hogy amíg az nincs leadva, nem tudják folyósítani, menjek be kitölteni.

(Ami nem tetszik, hogy ezt miért nem tudták időben közölni, mert nagy valószínűséggel megint várhatok májusig a pénzemre.

2017. ápr. 8. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
De milyen plusz nyomtatványt akarnak veled kitölterni? Ha már egyszer megvolt a gyed elbírálásod ( van határozatod a gyedről), nincs mit kitölteni. Az hogy a gyed ideje alatt szűnt meg a munkaszerződésed nem befolyásolja a gyed folyósítását. Sőt mint írtam ha eddig is a munjahely volt a kifizetőhely ők fogják továbbra is folyósítani nem adják át. Ez most jan 1től van így. Kiváncsi lennék mi alapján kérik a nyomtatványt. Kérj erről tv-t jogszabályt stb. Mert mint írtam " passzív gyed " nyomtatvány csak akkor van ha csed alatt vagy előtte szűnik meg a munkaviszony.
2017. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt mondták, vigyem a gyerek anyakönyvi kivonatát és a taj kártyáját. Amit szintén nem értek, mert ezekről kértek tőlem másolatot, amit én rendben be is küldtem hónapokkal ezelőtt.

Mostmár így végképp nem értem, mi az oka megint, hogy nem utaltak...

2017. ápr. 9. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!