Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen hogy fordulhat elő? És...

Ilyen hogy fordulhat elő? És mit léphetek az ügyben?

Figyelt kérdés

CSED-em január 28-ával járt le, onnantól vagyok GYED-en. Az utalás eddig mindig megjött hónap 4-7. napján, mikor mire esett. Február 14-e van, és nem kaptam december vége óta semmit.

Felhívtam a munkáltatót tegnap.

Ráfogták, biztos a GYED-re módosítás miatt csúszik, de utána néznek, és visszahívnak.

Ma megint én hívtam őket, másik ügyintéző, ő nem tud mondani semmit, majd keresnek.

De azt a 28 napot, ami még a CSED, nem kellett volna elutalniuk a januári bérek elszámolásánál?

Vagy innentől mindennap hívogassam őket?

Valaki járt hasonlóképpen?

Mit tehetek ilyen esetben?



2017. febr. 14. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Igényelted a gyedet?
2017. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, igényeltem.
2017. febr. 14. 16:01
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom neked ki utal és ki bérszámfejt de ez velem is előfordult hasonló. Csak én négy hónapig nem kaptam csed-t. Minden nap telefonáltam, végül volt ismerős aki segített. Azt hittem ez a gyednél nem történik meg jobban odafigyelnek, na azt sem kaptam meg időben mert a munkaügyes nem adta le.úgy gondoltam ez nem fordulhat elő többször velem😊 persze hogy igen. Megigényeltem decemberben a csed-t , mondhatom megint elcseszték. Minden nap telefonáltam mire január végére utaltak. Határozatot még nem kaptam december óta így azt sem tudom mennyi lesz a csed. Telefonálj minden nap ha muszáj mert azért el vannak maradva egyhavi cseddel meg gyedet sem kaptál. Nekem azt javasolta a szakszervezetis hogy keressem meg a jogászukat Ők majd segítenek
2017. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Köszi a válaszod, hát ez azért durva... Akkor bármi megtörténhet ezek szerint.

Amúgy állami cégről van szó, és az Államkincstártól érkeznek a bérek.

(Míg dolgoztam, is fordultak elő hibák, de akkor csak a családi adókedvezmény maradt le párszor.) Azóta beszéltem újra a céggel, adtak egy számot, hogyha jövő hétig sem érkezik meg a pénz, mostmár a MÁKot hívjam, ne őket, mert nem tudnak mit csinálni...

Hát nagyszerű, mit ne mondjak.

De ezek szerint nem én vagyok az egyetlen.

(Aki ezeket intézi, kiváncsi lennék azért, hogy érintené, ha vele történne ilyen...)

2017. febr. 14. 17:29
 5/18 anonim ***** válasza:
Mikor igényelted? Általában 30 nap az ügyintézési idő. Plusz hacsak a munkáltató nem tb kifizetőhely, nem ők utalnak.
2017. febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Augusztusban, és idáig kaptam is, az utolsó CSED maradt le. És úgy lett egyébként megigényelve, hogy a lejártával automatikusan átvált GYED-re. Mert lehetett így.

Amúgy TB kifizetőhely, ezt anno megkérdeztem direkt, mikor elmentem terhességi táppénzre tavaly.

2017. febr. 14. 18:35
 7/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekem is a MÁK csinálja ezt. Nekünk 2 év alatt ez a harmadik bérszámfejtő és a második munkaügyis. Én most gyed extrát és csed-t kaptam de szerintem kb. 20.000 Ft-tal kevesebbet mint számoltam, ezért várom én meg a határozatot hogy kiderüljön meg a bércetlit.
2017. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Tehát csak a CSEDet igényelte, GYEDet nem - nincs ilyen, hogy "automatikusan átvált". Igenyeld meg a GYEDet
2017. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De van ilyen. Már van olyan nyomtatvány, amin egyszerre a kettőt meg lehet igényelni.
2017. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
De még ha nem is lenne, akkor is 28 napra még csed jár neki, és azt sem kapta meg. Szóval látszik hogy valami nem jó.
2017. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!