Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felsorolnátok, milyen támogatá...

Felsorolnátok, milyen támogatást kaptok három gyerek után?

Figyelt kérdés

Mióta teherbe estem a harmadik gyerekkel, mindenki rávágja, hogy de jó nekünk, jár egy csomó pénz. (?)

Szerintem nem.

A családi pótlék és az adókedvezmény persze jó dolog, de nem akkora összeg, hogy tapsikoljunk miatta.

Alsós gyereknek már alapból ingyenes a tankönyv.

Hiába van fél áron a menza, ha nem eszik meg, és tenni kell el szendvicset. Így egyszerűbb, ha itthon ebédel egészséges meleg ételt a két nagyobb.

Vonattal évente talán kétszer​ utazunk.


Mi ez a nagy "nektek már minden ingyen jár, megéltek a gyerekből"?

Vagy én nem tudok valamiről?



2017. ápr. 20. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Nalunk sokan azert vallaljak a harmadikat eleve..

A csp is magasabb, az adokedvezmeny is, tankonyvek, etkezes, sok helyen nagycsalados kedvezmeny, stb.

Csaladi kedvezmeny: 2 gyereknel 100e eltartottankent, 3 gyereknel mar 220e eltartottankent! Szerintem ez eleg jelentos. A felaru tankonyvek, ingyenes bolcsodei, ovodai etkezes meg nyilvan szinten.

2017. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs három gyereke, az így látja ezt, mert nem látja a plusz költségeket, amit a még egy gyerek jelent.


Az adókedvezmény valóban lényegesen magasabb - ha ki tudjátok használni. GYET-et fogsz kapni a legkisebb 8 éves koráig, ez ugyanannyi, mint a GYES. Illetve minket mindenki a nagycsaládos csok-kal fáraszt, csak éppen egy új lakáshoz Bp.-en a semmivel egyenlő ez az összeg.


Iskolai étkezést mi lemondtuk, hiába "occsóóó" (mármint ahhoz képest, amit a többiek fizetnek), ha a gyerek nem eszi meg (tanárok szerint is ehetetlen).

2017. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Hahahhahaab ez jó.

Ilyen hüly.k az emberek sajnos.

Meg ha dolgoztál is előtte sem fenékig tejföl.

Amit ad az allam kb nekik jó hogy megelnek csak a gyerekből direkt ezert találták ki a nagycsalados támogatásokat mert mindnnél 3-4-5 gyerek van. Akkor fizura a tiszta pénz olyan hogy tényleg megélnek belőle de a kisebb ember nem. Nekünk mindkettőknek van melóhelyen de állandóan van valami nagy hirtelen kiadás vagy ami miatt most ezt meg azt nem vehetjük meg.

A birkák akik nem.latnak tul a tvn azok mondják ezt.

2017. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

3as vagyok. A csp hat nem nagy valami3 gyerekre se... annyival több a pelenka vagy a tapszer stb..... vagy egy hirtelen betegség.... stb...

Az adókedvezményt sem tudod teljesen érvényesiteni ha nincs olyan magas jövedelmed hozzá tehat ez is kamu...Mi ketten érvényesitjük mert a ferjem fizuja igy 360.000 sem eleg nagy hogy mindent igénybe vegyen. Akkor megint kinek jo? Hat annak aki kitalálta. Van a gyed extra ugye ami 2 eves korig jár ami igazábol akkor lenne segitség ha a gyerek 3 de inkabb 5 eves koráig járna azoknak akik güriznek egy életen át a szép otthonért. A gyesről meg ne is beszeljünk mire oda ersz hogy nagyobb lesz tóbbe kerül mindene addigra nem jár...ha meg marad a csp es az adokedvezmény akkor megint csak nem eleg mert ahogy nő a gyerek egyre nagyobb az igenye... saját szoba, sajat ágy, tv, számitógép, sokkal több vizszamla, áram na meg kaja... egy egeszséges fiatal fiú neha megeszik egy féldisznót. Nagyobb kocsi, nagyobb kötelező nagyobb fogyasztás... edzések külön óra mind mind mereg drága ha azt akarod legyen valaki a gyerekből.

Ja es ha gyenge pl matekból... tanár kell... het 3x 4x horror.....

még mindig azt mondom hogy hü..ék az emberek.

2017. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hat évet dolgoztam a terhesség előtt. :)

A gyet a legnagyobb 18 éves koráig jár, azaz nálunk a legkisebb 5 éves koráig. Sokat nem nyertem vele. :)

(Nagy korkülönbség van a gyerekek között, nekünk így jó.)


A csok vicc kategória, megkérdeztük, de inkább kihagyjuk. Bővítésre akartuk felvenni.

2017. ápr. 20. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

3as vagyok.

Én 3 gyereket vállaltam kisebb korkülönbséggel. A csok az elsőre 600.000 volt.. Lófax.

a 2.3. babara 800.000 ft.

A 10+10 milliót meg sem kérdeztük mert olyan milliókat kicsengetni mire megkapod hogy csődbe mentünk volna.

A nav meg aztán különösen szereti a népet szivatni....

Itt annyit lehet mint dolgozó nő/család hogy kihasználni minden kisebb lehetőséget arra ami kis elemózsiat adnak.

Tehát 3 gyereket azért éri meg szülni még igy is mert a mai politikai állás szerint ezeket dijjazák. A másik pedig hogy vagy 1 gyereket szabad vagy 3 gyereket ebbe az országba.

Aki nem dolgozott az vallaljon 1 gyereket max.

Adóbevallasnál kicsit jobban jön ha 3 gyerek van legalabbis a nav nem szereti mert kevesebb lóvét akaszthat le rólad.

Az iskolába óvodába az ingyen koszt és könyv a csonkacsaladosoknak is jár ennyi erővel. De pl a keresztlányom igy lett rossz evő. Ide ingyen ebed oda ha bele eröltették es azóta a gyerek nem eszi meg az otthonit se.

A sószegény elet na ez megint a röhej kategória mert mindennek az izét a só adja ha kihagyják amit sztem direkt jó hogy ott hagyja a gyerek amikor otthob izesen főznek.

A tönköly és teljes kiörlésű társait se preferálom mert fogyózik az a gyerek vagy cukros mindenki vagy mi?

Akkor csak használjanak oliva olajat oszt csókolom az nem tapad le az artériaba.... de az nem inkabb más megoldast valsztanak. Egyeb sok disznóhúst ami köszvényt okoz érted mert a sok vöröshús nem túl jó. a csirkét meg fizesd meg rendesen meg a halat. Az egyik a "madárinfluenza" miatt amit még mindig nem hiszek a masik meg még egeszséges is lenne es mi lenne akkor a gyógyszertarakkal... na szóval ok okozat.... ennyit a 3 gyerekről.

2017. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!