Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed lemondás/nem lemondás...

Gyed lemondás/nem lemondás bölcsőde alatt?

Figyelt kérdés

Kislányomat szeptemberben szeretném beíratni a bölcsibe úgy, hogy a beszoktatást legkésőbbre szeretném kitolni, amíg csak lehet, mert szeptemberben lesz egy éves. Utána február-március környékén mennék vissza dolgozni. Nagyon jó lenne, ha januárig el tudnám tolni a tényleges bölcsikezdés. Kérdésem az lenne, hogy hogy tud kiderülni, hogy nem mondtam le a gyed-et arra a köztes időpontra amíg nem dolgozom, de már beszokik a bölcsibe a lányom?

Az egyetlen bevételi forrásomtól nem szeretnék elesni, amíg nem tudom a munkát elkezdeni. Valakinek kellett már visszafizetnie? Tudom, elvileg köteles vagy lemondani. De mindig mindenki lemondja ilyenkor?


2017. ápr. 22. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell lemondani! Mar szabadon dolgozhatsz a gyed mellett,1 eves kortol biztosan! Nalunk a bolcsi beiratashoz kell munkaltatoi,ennyi. De pl nekem is januarban kezdett en meg csak aprilisban. Es majd csak nyaron lesz 2 eves!
2017. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, munka mellett kapod a gyedet. Itt a lényeg, hogy lenne pár hónap átfedés, amíg a lányom bölcsibe lesz, én meg még nem dolgozom, arra az időre elvileg le kell mondani, ez nem kérdés. A kérdés az, hogy mennyire tuti, hogy kiderül, hogy nem mondtam le?
2017. ápr. 22. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell lemondani. Mondjuk ha szeptemberben elég késő lesz beiratni.... Plane ha olyan bölcsi, ahol kevés a férőhely. Munkáltatói igazolás nélkül nem sok esélye van amúgy, hogy felvegyek
2017. ápr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy látszik félreérthető voltam. Szeptemberi nevelési évtől kezdi, most májusban fogom beíratni. Tuti felveszik, testvére is oda jár, munkáltatói szándéknyilatkozatot viszek magammal. Mivel utolsóként szokna be, így a bölcsit nem fogja érdekelni, hogy lesz pár hónap, amíg még nem dolgozom. Törvény szerint le kell mondani, olvassátok el. A kérdésem még mindig megválaszolatlan.
2017. ápr. 22. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hat en ilyet nem hallottam ,belinkeled a torvenyt? elso
2017. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen törvény. Nagyszülő nem mehet gyesre, ha a gyerek bolcsis, ennyi kikötés van, semmi más.
2017. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek van igaza.


A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj, ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, mini bölcsődében, munkahelyi bölcsődében családi bölcsődében, napközbeni gyermekfelügyeletben) helyezték el, kivéve ha a a jogosult keresőtevékenységet folytat, továbbá ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést.


[link]


Nem fognak utánad nyomozni, de én személy szerint nem kockáztatnám meg.

2017. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha az apuka dolgozik, akor ő igényelheti arra az időre is, amíg bölcsis a gyerek, de te nem dolgozol. Remélem ez segít :)
2017. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oda mész vissza dolgozni, ahonnan eljöttél csedre/gyedre? Mert akkor előtte ugye úgyis kiadják a szabikat és már meg is van oldva a köztes idő. Ha nem akkor ahogy előttem írták, apa átveszi a gyedet (bár nem tudom együtt éltek-e, illetve mennyi lenne így a gyed, és megérné-e a hercehurcát :))
2017. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az apa van GYED-en, a kérdezőnél megszűnik a biztosítás folytonossága, ezt is érdemes mérlegelni.
2017. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!