Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz idejére jár a szabadság?

Táppénz idejére jár a szabadság?

Figyelt kérdés
Hosszabb ideig, majdnem fél évig voltam táppénzen veszélyeztetett terhesség miatt. Erre az időszakra jár az alapszabadság?
2017. ápr. 26. 17:04
 1/9 takacslaszlo93 válasza:
41%
Legjobb tudomásom szerint, táppénz alatt nem jár szabadság.
2017. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30 napot meghaladó táppénz esetén nem jár.
2017. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a kérdező úgy értette, h levonják-e az éves szabadságából ( időarányosan ) a távollét miatt a napokat. Magyarul csak kb. fél évre jár -e. Nem, nem csökkentik.
2017. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as, értettük és még mindig nem jár 30 napot meghaladó tp esetén a tp idejére. Olvasgasd a már nem olyan új, új Mt-t!
2017. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha júniustól voltam táppénzen, akkor kb. az éves szabadság 7/12-e jár a tavalyi évre? A szülési szabadság idejére pedig jár rendesen?
2017. ápr. 26. 17:26
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Jár az egész táppénz idejére szabadság!

A 4-esnek üzenem, ha már kioktat, akkor ő tanulmányozza az Mt-t. 115§ e pont. 2015. január 1-től újra él, hogy az egész keresőképtelenség idejére jár a szabadság, nem csak 30 napig!

Szóval kérdező, a tavalyi évre ugyanúgy jár a szabid.

2017. ápr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
6-os mondja jól. A jelenleg érvényes munka törvénykönyve szerint jár az egész táppénz idejére a szabadság.
2017. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, csak kérdezek - korábban egy másik kérdésnél találtam ezt:


[link]


Itt azt írják, 30 napot meghaladó táppénz után az arra vonatkozó időszakra nem jár szabadság, akkor ezt hülyeség?

2017. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a vonatkozó törvény mai napon érvényes változatát (amit 6-os is említett), és semmi változás nincs egyelőre a szabadságoknál, tehát továbbra is az egész táppénz idejére jár a szabadság.
2017. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!