Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lemondhatok e a GyED ideje...

Lemondhatok e a GyED ideje alatt felgyűlt szabadságról?

Figyelt kérdés
2015 januárban szültem. Közalkalmazotti jogviszonyban állok, munkahelyemre nem szeretnék visszamenni mert nem tudom vállalni a hétvégéket és az éjszakákat. Találtam egy másik állást, de a Tanker. Ig. Nem támogatja, hogy a GYED ideje alatti szabadsággal átvesz, a jelenlegi munkahelyem pedig csak a felmondási idő ledolgozásával enged el. Csak abban az esetben tekintene el a felmondási idő ledolgozásától, ha az új munkahely szabadsággal együtt venne át. Az új munkahely a közös megegyezéssel való munkaviszony megszüntetését javasolta. A munkáltatóm viszont azt mondja, hogy nem mondhatok le a Gyes ideje alatt felgyűlt szabadságról? Lemondhatok e a szabadságról?

2017. febr. 13. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
És úgy nem működhetne, hogy beadod a felmondàst, majd a felmondási idő alatt szabin vagy? Egyébként szerintem nem mondhatsz le.
2017. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért nem működik mert a helyemen lévő személyt el kell bocsájtani és így dolgoznom kell.
2017. febr. 13. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

De mért kéne lemondanod a szabadságról? Azzal több tízezer vagy százezer forinttól esel el.

1. verzió: felmondasz így kötelesek kifizetni neked a szabijaid

2. verzió: elkezded kivenni a szabijaid és egyúttal fel is mondasz tehát a felmondási időd szabadságon fogod tölteni.

2017. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2hónappal hamarabb kell jeleznem a munkáltató felé munkába állási szándékomat.Mindenképp ki kell vennem a szabadságot és a szabadság letöltése után indul a 2hónapos felmondási idő,melyet le kell dolgoznom.Ez kb.6hónap.Az új munkahelyen márc.1.-vel kellene munkába állni.
2017. febr. 13. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem jol tudod.

A felmondasi ido alatt nyugodtan lehetsz szabit. De miert nem hivod fel a munkaugyet ?

2017. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez baromság. A felmondási idő onnan indul amikor beadod a felmondásod, és hülyeség h mindenképp le kell dolgozni azt a 60 napot, és emiatt a 60 nap miatt kirúgni azt aki most ott dolgozik??? Nem is értem az egészet.
2017. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha csak a felmondási idő ledolgozására megyek is vissza,akit felvettek a helyemre,azt el kell bocsájtani,mivel 2en nem lehetünk egy státuszon.Ha nem érted,akkor ne szólj hozzá.
2017. febr. 13. 20:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem értem mert baromság. Pont hogy azt mondjuk h nem is kell ledolgoznod a felmondási időt, hanem legyél szabin. Na mindegy, oldd meg!
2017. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Minek írod ki a kérdést, ha te úgyis jobban tudod? Csinálj amit akarsz,ne itt kérdezgess, ha nem érdekelnek a válaszok.
2017. febr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!