Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi táppénzt fogok kapni?...

Mennyi táppénzt fogok kapni? Nem nagyon értem.

Figyelt kérdés
A fönököm azt mondta 33 %,de neten 60-at olvastam.10 hetes terhes vagyok. Veszélyeztettet terhes lettem igy 04.26-tól táppénzre kellett jönnöm. 4 éve dolgozom de csak 6 órás vagyok igy nem számitok sokra. 84-89.000 között utalt,függött attól hány vasárnapom volt. Boltban dolgozom. 04.19-04.25 kórházban voltam. Nem tudom ez számit-e?. A gyedem az mennyi lesz? Csak azért kérdezem mert ugy hallottam hogy a gyed összege a táppénz után lesz számolva. Hát akkor jó nagy semmit fogok kapni. De remélem ezt nem jól mondták. Köszi hogy segitetetk.
2017. ápr. 28. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha jól emlékszem az első két hétben 60 utána 50 ℅-a a fizetésnek.A csedet/gyedet a fizetésed alapján állapítják meg,nem a táppénzt veszik alapul.
2017. ápr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Kórházra átlagkereset 50%, Nem kórház átlagkereset 60%, ha a két évnél több munkaviszony van. És nem a táppénzből fogják számolni, hanem a keresetből.
2017. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Terhesség esetén nincs 2 hét betegszabadság (ez 70% lenne), csak táppénz, ami a 60%. Akkor is, ha 6 órás vagy, mert a fizudból számolják.

Ha kórházban van, arra az időszakra csak 50%.

A gyedet is a béredből számolják, nem a táppénzből.


A 33% csak úgy jöhet ki, ha nem vagy bejelentve teljes bérre..., de hivatalosan ilyen nincs.

2017. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Emlékeim szerint neki kell fizetnie az oep felé 30% körül a táppénzed alatt, de ezzel neked nem kell foglalkozni.
2017. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
A bejelentett alapfizetése a számítási alap, tehát pótlék (hétvége, túlóra) nélkül kell számítani.
2017. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Aranyosak vagytok.
2017. ápr. 28. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Hogy a fenébe ne számítana a pótlék?
2017. ápr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!