Hogyan lehet piros a TAJ számom GYED alatt?

Figyelt kérdés

2x is jelezték a rendelőben a recepción, hogy nincs rendezve.

Passzív GYED-en vagyok, arra nekem kell fizetni magam után?



2017. máj. 9. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jeleztel a Nav felé,hogy gyeden vagy?
2017. máj. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

össze kapod a papírjaid és bemész a nav-hoz, probléma megoldva :)

Amúgy az lehet a probléma amit az első írt.

2017. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az oepet hívd fel, jelenleg hozzájuk tartozol mint gyeden levő. Ők vagy helyrehozzák vagy jelzik neked mit csinálj. Akár a gyed akár a taj szám menüpontot választod, kapsz segítséget.
2017. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, fel fogom őket hívni.

Augusztusban szültem, onnantól CSED, január végétől GYED, március 1-től passzív GYED.

Eddig nem szólt senki, hogy gond lenne a TAJ számommal.

Állami cégről van szó egyébként, akik elvileg minden ilyet intéznek (gyakorlatilag meg kb semmit).

2017. máj. 9. 09:01
 5/10 A kérdező kommentje:
*Az kimaradt, hogy a cég TB kifizetőhely, amennyiben ennek van bármi jelentősége.
2017. máj. 9. 09:03
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Akkor elvileg először a munkahelyeden kell reklamálni.
2017. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hiába kifizetőhely, ha már csak passzív gyeden vagy, tehát megszűnt ott a munkaviszonyod, már nem ők utalják, semmi közük már hozzá. Menj be a NAV-hoz, ott fogod tudni rendezni.
2017. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De, Ők utalják, meg minden aprósággal őket kell keresnem.

Amúgy az OEP/NEAK telefonos ügyfélszolgálatát felhívtam, az automata rendszerben ellenőriztem, érvényes.

Gyógyszertárban megkértem az eladót, nézze meg, ott is rendben volt.

Nem tudom így, a rendelőben miért jelzi pirosan.

2017. máj. 9. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Így van attól, hogy megszűnt a munkahelyed ők utalnak, ez most január 1-től van így. Viszont azt nem értem, miért is nekik kellett volna intézni a terád tartozó dolgokat. Ők lejelentették, hogy megszűnt a munkaviszonyod és kész. Ez tartozik rájuk, főleg, hogy gyed alatt már korlátlanul lehet dolgozni, honnan tudnák, hogy te nem mentél el máshová?

Ezt neked kell intézni a navnál. Bemész a papírjaiddal ott lepapírozzák, hogy gyeden vagy így él a biztosításod (természetesen csak az alapellátásokra) és ennyi, míg le nem jár a gyeded/gyesed nem kell fizetni a tb hozzájárulást.

2017. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy intézzék... de pl nem tájékoztatott senki arról sem, hogy a passzív GYED-hez külön nyomtatvány kell, amit Ők adnak (igen, ilyen tájékozatlan és sötét vagyok, hogy fingom nem volt róla, sőt, mikor itt erről kiírtam anno kérdést, azt a választ kaptam, hogy ahhoz nem is kell külön semmi...), a lényeg, hogy szerződésbontás meg egyéb papirozások miatt rohangáltam be hozzájuk, de ezt csak akkor tolták elém, miután már jó 1 hete késett az utalás, és akkor jöttek rá, hogy ez hiányzik. CSED-ről GYED-re váltásnál szintén 1 hónapot vártam, mert hiányzott valami, amit én leadtam nekik már 1x, és a CSED-et is anno úgy igényeltem, hogy x naptól GYED, tehát egyben.


Ezt a tb dolgot egyszerűen nem tudtam, hogy külön van, mivel GYED-en nem voltam még, anno GYES-nél meg külön nem kellett ilyeneket intézni.

2017. máj. 10. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!