Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tapasztalt már valaki kisgyerm...

Tapasztalt már valaki kisgyermek arcán apró, tűszúrásszerű piros pöttyöket?

Figyelt kérdés

Vírusfertőzés mellett/után vagyunk, csak az arcán jöttek ki a pöttyök. Gyerekorvos már látta, nem igazán tudott rá mit mondani. Második alkalommal fordul ez elő vírusfertőzés után. Most már kb. rendbejött, de megint több pötty van az arcán. Holnap viszem vissza a gyerekorvoshoz, de tartok tőle, hogy most sem mond többet, mint múltkor.

A neten ezzel kapcsolatban találtam dolgokat (pl. alacsony vérlemezkeszám), de én tapasztalatot szeretnék, hogy akik jártak már így, ott mi volt a gond? Lehet pl. arcüreggyulladás?



#vírus #gyerek #tűszúrásszerű pötty
2017. máj. 8. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha bevérzés lenne kért volna labort. Pontosan a trombocita szám miatt.


Melegkiütés esetleg?

2017. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Allergia nem lehet?

Akár a gyógyszertől, ha mindkét esetben a betegség után volt, és kapott gyógyszereket?

2017. máj. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nagyon ekcemanak hangzik. Netre ne alapozz, eleg remseges dolgokat hoz ki a legbanalisabb problemara is. Nem lehet, hogy mososzert vagy valamit valtottatok? Esetleg a gyogyszertol? Nekem anno a hazi tehentejtol pattogott igy ki mindenem, a boltitol meg semmi a mai napig. Ja meg az amoxicillintol (antibiotikum)
2017. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Gyógyszert nem szedett, csak Nasivin orcseppet használtunk, szívtuk az orrát, és Salvus vízzel inhaláltunk.

Vérképből kimutatottan allergiás a tejfehérjére, mogyoróra és tojásfehérjére (ilyesmit nem kapott), de az allergiás tünetei is erősebbek, annak ellenére, hogy orvosi utasításra szedi az Aerius szirupot minden este. A szeme is viszket, a szeme alatt is kicsit duzzadt, ez elvileg az allergia miatt van.

Amikor múltkor beteg volt, krupp miatt voltunk kórházban, néztek neki vérképet és alacsonyabb volt a vérlemezkéje (75 e ), ill. pár olyan eltérése volt, ami vírusfertőzésre utalt. Míg a kórházban voltunk, nem jöttek ki a pöttyök, csak utána...a gyerekorvos nem tudott ezekre mit mondani, de engem zavar, főleg, hogy most visszatért. Pl. nem arcüreggyulladása van-e, amit nem vettek észre (erre utalhat, hogy a szeme alatt is duzzadt, de az is lehet az allergia is), de nem vagyok orvos, csak a neten olvasgatok, hogy mi lehet. (Olvastam a leukémiát is, rosszul is lettem, de a két hónapja készült vérképében a vörösvérsejt rendben volt, és rendellenes nyirokcsomót sem észleltek akkor nála).

2017. máj. 8. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a vérlemezkék száma 75ezer,az nagyon kevés.A piros pottyok attol vannak.A mi családunkban is van egy kislány,aki 20ezres értékkel került kórházba,és mai napig nem tudják mitől van.Rajta is vannak gyakran pöttyök,mikor lejjebb esik a vérlemezkék száma.Hol az arcan,hol a karjan,lábain,hasan.Olyankorfáradékony,nyugos,sápadt.
2017. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, azt szeretném kérdezni, hogy amikor ezt tapasztalják a kislánynál, akkor orvoshoz/kórházba viszik, vagy valamilyen gyógyszert kap...? Hogyan kezelik?

Ma voltunk a gyerekorvosnál, ő az allergiával hozta összefüggésbe a pöttyöket, nem küldte tovább sehova, de nem hagy nyugodni, hogy nem vagyunk elég körültekintőek.

2017. máj. 9. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
B12 injekciot szoktak ra adni, haziorvos be tudja adni, meg vasat kell szedni. Ha sulyos a helyzet, akkor vert kap. Papamnak pl egesz eleteben ket hetente jarni kellett injekciora, mert ilyen autoimmun betegsege volt, hogy a feherversejtek felzabaltak neki a vorosvertesteket. De az injekcioval nem volt semmi baja. Szoval ez teljesen kezelheto.
2017. máj. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok kérdező? Kiderűlt mitől volt?
2017. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Haladéktalanul vidd kórházba! Vírusfertőzés okozhat alacsony vérlemezke számot, amit hematológián kezelnek!

Az én fiam így járt, hogy egy vírus után jöttek a pöttyök, bevittem a sürgúősségire és onnan vitte a mentő a hematológiára. Alig volt a vérében trombocita és az egyik fehérvérsejt típus is majdnem nulla lett.


Szerencsére csak a vírus okozta, de így is egy hétig bent voltunk az osztályon és kontrollra kellett járni 2 évig.

2017. máj. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerekorvost meg le kell cserélni, ha nem ismeri fel a trombopéniás pöttyöket! (nem múlik el nyomásra)
2017. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!