Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen támogatásokat kapnak a...

Milyen támogatásokat kapnak a kismamák?

Figyelt kérdés

sziasztok,

18 éves terhes vagyok. a párommal albérldtbe lakunk. Fogamzásgátló mellett becsúszott a baba és csak 4 és fél hónaposan vettük észre( normális mensesem volt, nem volt rosszullétem és a hasam sem gömbölyödött) egy rutin vizsgálat során derült ki hogy terhes vagyok és abortuszra már nincs mód. (mivel én és a párom is tanulunk nem nagyon van bevételünk. épphogy csak az albérletet ki tudjuk fizetni, én pedig nem dolgozom fő állásban csak alkalmi diákmunkákat végzek).

a szülők támogatására sem számíthatunk.

Milyen támogatásokat tudnék igényelni?

illetve van olyan szervezet ami tudna segíteni?(pl pelenka vagy használt babruha esetleg kiságy stb)

az örökbeadásról szó sem lehet.


előre köszönöm a segítséget 😊



2017. máj. 12. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb támogatás munkaviszonyt néz, de van olyan is ami hallgatói jogviszony mellett vehető fel (de elég kevés az összege).


Itt sokat összeszedtek:

[link]


Ami biztosan jár:

Születés után anyasági támogatás kb 64.000,- forint - ehhez kötelezően minden vizsgálatra el kell menned a kiskönyveddel, pecséteket kell gyűjtened!!!

Családi pótlék ami 1 gyerek után 12.200,-


A hallgatói támogatás szülés után nem tudom mennyi :/

2017. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A körzeti védőnőd segíteni fog mindenben.
2017. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és fontos, hogy járd körbe hogy pontosan mikor kell intézned, kinél, kiknek az aláírásával stb. Az anyasági és a családi pótlék gyors lefolyású, de a CSED meg a többi 30 napos ügyintézéses. Érdemes időben leadni az igényt, hogy időben érkezzen a pénz.
2017. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
esetleg templomokban érdeklődj, ott tudnak segíteni neked összegyűjteni a babaholmikat.
2017. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Gyest kapsz ez kb havi 26e, és családit ez kb havi 12e.

és szülés után egyszeri 64e ft anyasági támogatás.

Vannak önkormányzatok ahol adnak kelengyepénzt a baba születése után.

Vannak a facen ingyenes csoportok ott kérhetsz babacuccokat.

Beszélj a védőnőddel ő is biztosa tud adni ezt azt.

A többit magatoknak kell előteremteni ha már babát vállaltok.

2017. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha valamelyikőtöknek van két nappalis féléve felsőoktatásban, akkor a diplomás GYED-nek nézzetek utána. Ha jár, akkor több a GYES-nél.
2017. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a védőnők-gyermekorvosok szoktak kapni anyukáktól megmaradt pelusokat, tápszereket minden egyebet. Olyanoknak szokták továbbadni, akiknek nagyon szükségük van rá.

Lehet a körzetetekben is így van. Meg kell kérdezni, hogy hébe hóba tudtok-e segítséget kérni.


Amúgy a pelenkából bőven elég a Tesco-s vagy a DM-es is ami tök olcsó és nagy kiszerelés.. :) Mindenből meg lehet találni az optimális ár-érték arányt.

2017. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 2 aktív féléved megvan szülésig, akkor diplomás GYED-et kapsz egy évig, utána csak 26 ezer GYESt. Havonta 12 ezer családi pótlék jár, és ha megvan a 4 pecsét (védőnőt kérdezd meg mi az és hogy kell gyűjteni), akkor 64 ezer egyszeri támogatás is jár. DE!!! Mindenhez kell a születési anyakönyvi kivonat, nekem kb. 2 hónapos volt a babám, mire először pénzt kaptam. Így arra ne számíts, hogy a 64 ezerből majd szépen bevásárolgatsz, mert azt is utólag kapod meg. Figyelj arra, hogy minden papír meglegyen, meg ne maradj le semmiről.

Nem tudom hol tanulsz, de pl. az ELTE 2 évvel ezelőtt 40 ezer ft támogatást adott szülés után, szintén az anyakönyvi kivonattal kell igazolni, tehát ezt is utólag fizetik.

Nem tudom hogy akarod-e folytatni az iskolát, de a bölcsit nagyon előre "le kell foglalni", mert hiába vagy jogosult rá, ha nincs hely. Nehogy úgy járj, hogy augusztus végén szólsz, hogy vinnéd szeptembertől, aztán mondják hogy majd csak jövő szeptembertől van hely...

2017. máj. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a váladzokat, majd konzultálok a védőnővel.

viszont jelenleg én éppen érettségizem így gondolom a diplomás GYES kizárva.

eredetileg okj-n szerettem volna szakmát szerezni de így már jelentkezni sem tudok rá, így halasztok pár évet.

esetleg még az fordult meg a fejemben hogy levelezőn tanulnék de gondolom azt nem lehet mert gyakorlati órák is vannak.


és bocsássatok meg a hülye kérdésekeért de senki sem segít és az információkat sem kapom meg hiába kérdezgetek utána...

2017. máj. 14. 09:25
 10/10 anonim ***** válasza:
A levelezős jó lehet, de csak akkor ha a közeledben van és nem kell csak az utazással több órát eltölteni.
2017. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!