Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 13 hetes várandós vagyok és...

13 hetes várandós vagyok és milyen támogatásokat tudok most megigényelni? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Négy hónapja munkanélküli lettem. Előtte dolgoztam. Azt tudom, h párom már igényelheti a családi adókedvezményt. Ill. két évre visszamenőleg 180 vagy 365 nap kell, hogy meglegyen a gyed-hez?

2017. jan. 30. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

A párod nem igényelhet semmit, csak ha a férjed is egyben. Ha nem az, csak utólag tudjátok majd.


365 nap 2 éven belül ÉS a szülés napján fennálló biztosítási jogviszony. Ez az ami neked nem lesz, hacsak nem játszol az álláskeresési járadékkal és nem most igényled, hanem szülés előtt.

2017. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt nincs semmilyen támogatás.

A csedhez és gyedhez is biztosítottnak kell lenned szüléskor. Nemcsak visszamenőleg kell meglennie a 365 napnak...

Szóval valószínűleg csak gyest fogsz tudni igényelni.

Ja, és addig is fizesd a TB-det.

2017. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Biztosított vagyok 2 hónapja megigényeltem.
2017. jan. 30. 15:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De a szülés napján is kell, hogy legyen biztosításod, az meg így nem lesz.
2017. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Micsodát, az álláskeresésit? Az elég nagy baj, mert a szülés időpontjára kellene tartogatnod. Mert most nem jár semmi. Ha ellövöd, akkor meg csed és gyed se fog járni. Gondold át szerintem.
2017. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy házasok vagytok?
2017. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok csak jegyesek 10 hónapja. Úgy tudom ha kitölt egy apasági nyilatkozatot, akkor is igénybe tudja venni.
2017. jan. 30. 15:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Utólag egyben igényeljük majd. Valamelyik támogatáshoz 180 nap kell. Melyik az?
2017. jan. 30. 15:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2014-ben még nem lehetett apasági nyilatkozattal igénybe venni terhesség alatt (csak szülés után). Nem tudom, hogy azóta változott-e, nézzetek utána.


Ha összeházasodtok, akkor 2 évig jár havonta 5000 Ft, ez még segítség lehet.

2017. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Úgy látom nem érted.

Szülés előtt csak a magzati adókedvezményt vehetnétek igénybe,de nálatok ez nem játszik,mert nem vagytok sem házasok,sem bejegyzett élettársak.Persze,nem egy helyről hallottam,hogy így is elintézték,de ez most nem lényeg.Szóval ez járhatna szülés előtt,így majd a gyermek megszületése után tudjátok majd visszamenőleg érvényesíteni.

A csed és gyed feltétele 2 éven belül 365 biztosított nap,valamint a szüléskor is biztosítottnak kell lenni,vagy álláskeresési járadékban kell részesülnöd.Nálad ez nem áll fent,így csak gyes+csp fog havonta járni,meg az egysuzeri anyasági

2017. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!