Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhes vagyok a 2. gyerekünekk...

Terhes vagyok a 2. gyerekünekkel az első 8 éves, az lenne kérdésem hogy hogy vannak mostanaban a gyed gyes dolgok?

Figyelt kérdés

nem igazán tudok semit,

- 160 ezer ft a fizetésem ez a bruttó de vannak pótlékaim és igenybe veszem a gyermek kedvezményt is igy amit megkapok havonta 170 ezer ft környékén van és 190-200 ezer ft is fellelkető a bérpairomon mint bruttó bér.

akkor most mejk lesz az alap ??

illetve hogy is van most a gyed utan járó szabadság ?mikor lehet kivenni ???én szeretnék dolgozni amig tudok de mikor eljövök a cégtől szeretném kivenni pénz formályában ilyet lehet ??

és mikortól lehet igenybe venni a pocaklakó után a gyermekkedvezményt?köszönöm a válaszokat


2017. jún. 3. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:

"- 160 ezer ft a fizetésem ez a bruttó de vannak pótlékaim és igenybe veszem a gyermek kedvezményt is igy amit megkapok havonta 170 ezer ft környékén van és 190-200 ezer ft is fellelkető a bérpairomon mint bruttó bér. "

A bruttó átlag kereset lesz az alap

"akkor most mejk lesz az alap ?? "

A bruttó atlagkereset


"illetve hogy is van most a gyed utan járó szabadság ?"

A csed idejere es a gyed elso 6 honapjara jar.

"mikor lehet kivenni ???"

Amikor a fizetesnelkuli szabadság után visszaeső dolgozni

"én szeretnék dolgozni amig tudok de mikor eljövök a cégtől szeretném kivenni pénz formályában ilyet lehet ??"

Felmondás esetén esetleg, bár a cég nem kötelezhető a pénzbeli megváltásra, simán lefedheti vele a felmondási időt.  

"és mikortól lehet igenybe venni a pocaklakó után a gyermekkedvezményt?"

Magzat utáni adokedvezmenyt a betöltő 90. naptol

2017. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 babyboom567 ***** válasza:

Nem nagyon értettem a kérdésed,főleg,hogy eljössz a cégtől részt.

Csed/gyed-hez szülés időpontjában kell lenni jogviszonyodnak,különben csak gyes jár.

A csed-gyed ALATT felgyűlt szabit,a csed-gyed lejárta UTÁN tudod kivenni,HA van honnan,mert ha eljössz a cégtől,nem lesz jogviszonyod,semmi sem fog gyűlni.

2017. jún. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elmész táppénzre, az azt megelőző 180 nap átlaga számít. Ha netán végig dolgozol, akkor az utolsó 3 hónap nem számít, a megelőző 3 hónap átlaga lesz az alap.

Szabadságot kapsz a CSED teljes idejére (fél év kb), a GYED idejéből már csak fél évre. De ez csak az _után_ jár, hogy ez az idő letelt. Pénzben megváltani csak a munkaviszony megszűnésekor lehet, addig nem. Attól hogy CSED/GYED-re mész, a munkaviszonyod nem szűnik meg.

2017. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!