Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Első munkahelyemen 6 hónapot...

Első munkahelyemen 6 hónapot dolgoztam, pénteki napon szűnt meg munkaviszon, hétfői nappal létesült az új helyen. Így terhesség előtt mennyit kell az új helyen dolgozni, hogy járjon a GYED?

Figyelt kérdés
2017. jan. 4. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 365 nap kell 2 éven belül (+hogy szülés napján is biztosított légy). Tök mindegy hány mhelyen gyűjtöd össze.
2017. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Papíron semennyit.

Gyakorlatban a próbaidő letelte után ess teherbe. Mert határozatlan szerződés esetén terhesen nem rúghatnak ki terhesség alatt. És a terhesség 9 hónap. Így meglesz összesen a 365 biztosított nap szülésig.

2017. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ez folyamatos mviszonynak számít, így akár rögtön terhes lehetsz, csak ezt nem fogják jó szemmel nézni. Én előbb bedolgoznám magam az új helyre, 1-1,5 év alatt, utána terveznék babát, így jó szívvel jönnèk el, és ők sem fújnának rám.
2017. jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

2-es vagyok: miért lettem lepontozva? A kérdésre adtam választ nem???

Nem etikai kérdés volt, hogy mennyit illik, hanem pénzügyi, hogy az ellátáshoz mennyi kell...

2017. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Várjatok még 6 hónapot a babaprojekttel.

Legyen határozatlan szerződésed.

GYED-re, stb. 1 év folyamatos munkaviszony után vagy jogosult.


(Nem tudhatod, hogy nem leszel-e veszélyeztetett terhes már az 5. héten, mondjuk barnázás és görcsök miatt.)

2017. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2-es! Igaz, hogy a kérdésre válaszoltál, de nem volt hasznos, mivel ostobaság.

Olyan nincs, hogy semennyit, valamennyit muszáj, egyrészt, hogy ne próbaidős legyen, másrészt ha mondjuk egyből tp-re menne, csak 6 hónapot tudna tp lenni, mert csak annyit dolgozott előtte, és a szülésig még több kellene. Szóval szüléskor ott lenne üres munkaviszonnyal, gyakorlatilag nem lenne biztosított, ami a csed, gyed egyik előfeltétele. Szóval bocs, de nagyon nem gondoltad te át ezt a választ.

2017. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! A próbaidőm letelt már, a szerződésem határozatlan idejű. A kérdésem csupán elméleti volt, mivel nem voltam vele tisztában, hogy a 365 nap egy munkáltatónál kell-e meglegyen vagy sem. Természetesen szeretnék valamennyit dolgozni itt, hogy legyen hova visszajönni.
2017. jan. 4. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!