Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok- e ebben az esetben...

Kaphatok- e ebben az esetben ellátást?

Figyelt kérdés
Szeretnénk harmadik gyereket,de sajnos nem egyszerű a helyzetem. 2017 januárjáig volt munkahelyem, de utána felmondtam. Áprilisban jelentkeztem munkanélkülire. Két gyerkőc mellé szeretnénk egy harmadikat is, de fogalmam sincs, hogy egyáltalán számíthatok-e gyedre vagy csedre, ha teherbe esnék. A férjem jól keres, de szeretném tudni, hogy velem mi lenne ebben az esetben. 2012-2016 nyaráig itthon voltam a gyerekeimmel, aktívan 2016 szeptemberétől kezdtem aktívan dolgozni, de felmondásra kényszerültem. Előre is köszi a válaszokat!
2017. jún. 3. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem járna csak az alanyi gyes + csp.


Csedhez gyedhez továbbra is 1 év munkaviszony 2 éven belül ÉS a szülés napján is fennálló biztosítási viszony kell.

2017. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ahogy az első írja...

csak gyes neked,de férjed kérheti majd a gyedet

2017. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A férjem is kérheti, tényleg. Ezek szerint a szülés után a férjem által gyedet kapnánk, csedet nem igaz? Az ő fizetése után számítanák a gyedet? GYES-t pedig a leendő gyerkőc 2 éves korától igényelhetném? Jól értem? Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. jún. 3. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Csed idejére gyest igényelsz, majd ha lejár a fél év, onnantól igényelheti a férjed a gyedet, majd 2 éves kortól megint gyes.

Tb-t fizetned kell majd.

2017. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De munkát is kereshetsz, ha még nem vagy terhes, mivel a szülést megelőző 2 évben nézik a 365 biztosított napot, így még jogosult is lehetsz csedre és gyedre, ha sikerül 365 napot dolgozni és szüléskor is lesz bejelentett munkahelyed. Mert ha csak pl. fél év múlva sikerül teherbe esni, akkor simán meglehet az 1 éved. Az, az időszak, amire álláskeresési támogatást kaptál, az beleszámolandó a 365 napba. Gondolom ezt már nem kapod, tehát simán tudsz dolgozni, így lehetsz jogosult csedre, gyedre.
2017. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!