Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Melyik időszakból számolják a...

Melyik időszakból számolják a táppénzt? És a csedet?

Figyelt kérdés
Márciusban emelték a fizetésem, szeptember végére vagyok kiírva. Nehéz fizikai munkát végzek, és nagyon melegben, már nem sokáig fogom bírni. Azt szeretném tudni, hogy ha kiírnak táppénzre, akkor melyik hónapokból számolják az összegét, és ha szültem, honnan számolják a csedet, gyedet, számít-e, ha előtte táppénzen voltam?
2017. jún. 3. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Az utolsó 3 naptári hónap nem számít. Tehát ha most mennél TP-re, akkor kiesik ápr-máj-júni. 180 napot átlagolnak, az kb 6 hónap, abban 1 magasabb bérű lenne és 5 alacsonyabb.

Ha csak következő hónapban mész TP-re, akkor 2 magasabb bérű hónapot és 4 alacsonyabbat átlagolnak. Stb.

A CSED-nél kicsit jobb a helyzet, hiszen ott kiesik júli-aug-szept, mindenképp bent marad márc-ápr-május ami már magasabb, és attól függően hogy mennyit dolgozol még, lesz több a magasabb bérű nap. A táppénzes napok nem számítanak, 180 bérrel ellátott napot vesznek figyelembe, tehát ha pl két hét múlva mennél TP-re, akkor 3.5 hónap magasabb bérű, 2.5 alacsonyabb bérű hónapot átlagolnak. Ha tényleg szeptemberben születik a baba, akkor július már biztosan nem számít bele a CSED-be, akkor már nyugodtan mehetsz TP-re, az nem oszt, nem szoroz; de addig minden nap megemeli picit a CSED-et.

2017. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!