Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellatás jár 2017-ben,...

Katmanó kérdése:

Milyen ellatás jár 2017-ben, ha a 2. gyerekkel gyeden vagyok és gyed folyósítása alatt érkezik a 3. baba?

Figyelt kérdés
Segítségét,tapasztalatokat szeretnék kérni ebben a témában.Ugyanis az OEP mindket gyerekemnel félretájékoztatott.A második baba nem tölti be a 2évet,már megszületne a harmadik gyerekünk.Én gyedet kapok,előtte kaptam csedet,viszont meg a második gyerek születése óta nem mentem vissza dolgozni.Kaphatok így a harmadik gyerek után csedet vagy gyedet?Mikor járok jobban, ha visszamegyek par hónapra vagy mindegy ha a bérem úgysem változna?Előre is köszönöm a segítőkész,hiteles válaszokat!
2017. jún. 8. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha élő munkaviszonyod lesz amikor szülsz, ugyanúgy jár a csed és a gyed a harmadikra. Nem kell visszamenned dolgozni.

És kaphatod a két ellátást egyszerre a két gyerekre.

Adókedvezményt már a magzatinál kérhetitek 3 gyerekre, az 33000 Ft/gyerek. Ha a párod a férjed, akkor mindketten tudjátok érvényesíteni, ha nem a férjed, akkor csak szülés után tudja.

2017. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell visszamenned, ugyanannyi lesz az ellátás alapja, mint az előző gyerekre volt.
2017. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!