Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van olyanra lehetőség, hogy a...

Van olyanra lehetőség, hogy a gyest vissza mondja és addig elmenne munkanélkülire?

Figyelt kérdés
A barátnőm nagy dilemmája, hogy nem tudja a 2 kicsit megoldani a mostani munkája mellett , hogyan vinné óviba és bölcsibe őket és + be is érjen a munkába! Ezért folyamatosan gondolkodunk, hogy mi a meoldás így nyárra! A gyed utáni szabija most július 11. én lejár utána, nincs tovább, de a munkahelyén nincs "kismamaszak" a párja úgy dolgozik, hogy nem tud benne segíteni. Valaki ötlet? Köszi előre is!

2017. jún. 13. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha van munkahelye akkor nem tud munkanélkülire menni.
2017. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Persze úgy gondoltam csak nem irtam oda, hogy ha lejár a szabadsága akkor felmondana?

Vagy meg az is eszembe jutott, hogy el mehetne e fizetés nélküli szabadságra júlis 11 utána es akkor csak a csp maradna meg a gyes?

2017. jún. 13. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze. Gyest visszamondja, munkahelyen felmond, és kap munkanélkülit...

De az csak max 3 hónap. Utána? AKkor is vinni kell valakinek a gyerekeket.


Nem értem, hogyhogy mi a megoldás nyárra? Nyáron is van ügyelet bölcsiben, oviban egyaránt. Pont ugyanúgy kell megoldani, mint eddig.

2017. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyerek 3 éves koráig maradhat otthon.

Most dolgozik, vagy nem?

2017. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most még otthon van szabit tölti, de a nyár azért gond mert ügyeletes ovódák éy bölcsödék lennének a város két végébe! Nem érne be 6 ra munkaba se így se úgy! Azért keresnenk a megoldásokat! Köszi a válaszokat!
2017. jún. 13. 09:25
 6/10 A kérdező kommentje:
A 3 hónap munkanelküli az pont jó lenne neki arra, hogy egy kis fellélegzéshez jutna és kapna pénzt is így a párja nem moroghatna hogy otthon van! Attól függetlenül hogy ő nem tud segíteni a munkája mellett!
2017. jún. 13. 09:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Szeptembertől már lenne neki olyan munkahelye ami kismama szakos 8-15 óráig dolgzna, így megoldható ráadásul szeptembertől a 2 gyerek 1 óviba járna szóval ez is oké de a nyár a gond!
2017. jún. 13. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Így már értem. Ha felmond a munkahelyén akkor igen, elmehet munkanélkülire. Viszont akkor a gyest nem fogja kapni mert a munkanélkülit és a gyest egyszerre nem lehet igénybe venni. Így maradna a családi pótlék és a munkanélküli. De ha esetleg rugalmas a munkáltatója akkor meg lehet kérdezni hogy el tud-e jönni a szabi letelte után Szeptemberig fizetés nélküli szabira. Akkor maradna a gyes és lenne hova visszamennie Szeptemberbe. Egy próbát megér, semmit se veszíthet egy kérdéssel

2017. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A választ!
2017. jún. 13. 11:40
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
de mi a fenének felmondani? Kéri újra a fiznélkülit, gyesen lesz és ennyi. Csak figyeljen, mert ha a melóhely észbekap, szabi alatt ki tudja rúgni...
2017. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!