Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Frissdiplomásként KATA-s...

Frissdiplomásként KATA-s vállalkozással jár a Diplomás GYED?

Figyelt kérdés

Most diplomázom, és indul egy vállalkozásunk férjemmel, KATA-s adózással. Így milyen juttatás jár a baba után? Csak diplomás GYED vagy a munka után más is járhat? Vagy ha megy a vállalkozás az én nevem alatt, nem kaphatom a diplomás GYED-et?


Köszi előre is!


2017. jún. 13. 17:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, de természetesen most babát várok, 17. héten vagyok. :)
2017. jún. 13. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha főállású katás vagy, előfordulhat, hogy, mert a főállású katás biztosított. A diplomás gyed alapfeltétele, hogy az általános szabályok szt ne legyél jogosult, és a főállású kata miatt ennek már nem felesz meg. Viszont ha nem lesz meg két év alatt a 365 biztosított napod, akkor jogosult leszel, mert ez meg a másik feltétel. Ebbe beleszámít a suliból 180 nap, plusz a katás biztosított napok, illetve nem tudjuk, dolgoztál-e suli alatt olyan jogviszonyban, ahol biztosított voltál.
2017. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem vállaltam munkát egyetem mellett, mert magas ösztöndíjakat kaptam végig, szerencsére a jó tanulmányi eredmény miatt nem szorultam rá.
2017. jún. 13. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, mert ha KATA-sként járna alacsonyabb összegre a GYED és amúgy jogosult lennél diplomás GYED-re, akkor a diplomás GYED összegét kapod. Viszont az csak egy év, a rendes CSED/GYED meg kettő.

A KATA után is jár CSED/GYED, csak kevés.

Diplomás GYED csak akkor jár, ha CSED/GYED nem.

2017. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!